Strona główna Sport Srebro Stawireja. Młodzieżowe wicemistrzostwo Polski dla pięściarza Ziętek Team Kalisz

0
0

Aleksander Stawirej z KS Ziętek Team Kalisz został młodzieżowym wicemistrzem Polski w boksie olimpijskim. Po srebro sięgnął podczas XXVII Młodzieżowych Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie, które odbyły się w dniach 6-12 października w Ciechocinku.

Do rywalizacji w wadze superciężkiej (+91 kg) stanęło 10 pięściarzy, a wśród nich Aleksander Stawirej. W walce ćwierćfinałowej reprezentant KS Ziętek Team pokonał jednogłośnie na punkty Pawła Sajdę (Imperium Boxing Wałbrzych), awansując tym samym do strefy medalowej. Pojedynek półfinałowy podopieczny Mariusza Ziętka wygrał już w pierwszej rundzie, pokonując przez RSC Piotra Łącza z KB Puncher Cieszyn. W finale, po zaciętym boju z Damianem Knybą (BSB Astoria Bydgoszcz), zmuszony był uznać wyższość rywala. Kaliszanin przegrał niejednogłośnie na punkty
(1-4). Tym samym zawodnik bydgoskiego klubu wziął rewanż za ubiegłoroczny finał MMP, kiedy to Stawirej pokonał go przez dyskwalifikację w trzeciej rundzie.