Strona główna Aktualności Szczypiorniści Energa MKS Kalisz przegrywają w meczu 10. Serii PGNiG Superligi [FOTO]

0
0

Piąte zwycięstwo piłkarzy ręcznych Piotrkowianina w sezonie 2021/2022 stało się faktem. W meczu 10. Serii PGNiG Superligi drużyna Bartosza Jureckiego pokonała Energę MKS Kalisz 30:29 (15:11). To była wspaniała promocja szczypiorniaka – przyznawali po spotkaniu zarówno gospodarze jak i goście.

Pierwsze minuty należały do wyżej notowanych gości, którzy wygrywali w 5. minucie 3:1. Piotrkowianin szybko jednak otrząsnął się z tej przewagi, zaczął grać skutecznie, a w bramce bardzo dobrze spisywał się Damian Chmurski. Gospodarze zniwelowali początkowe straty i po kwadransie wygrywali 7:6. Przez najbliższe minuty wynik oscylował wokół remisu, ale końcówka pierwszej połowy to seria interwencji Chmurskiego, kilka udanych akcji w ataku i Piotrkowianin zszedł do szatni z prowadzeniem 15:11.

Mecz piłki ręcznej trwa jednak 60 minut. Goście od razu po wznowieniu gry rzucili się do odrabiania strat i już w 41. minucie było tylko 20:19 dla Piotrkowianina. Minutę później po dwóch trafieniach Konrada Pilitowskiego to przyjezdni prowadzili 21:20. Ostatni kwadrans to walka bramka za bramkę i świetna gra bramkarzy Damiana Chmurskiego oraz Łukasza Zakrety z Kalisza. Na minutę przed końcem przy remisie 29:29 rzut karny wykonywał kapitan Piotrkowianina Piotr Swat. Wygrał wojnę nerwów i jak się okazało był to gol na wagę trzech punktów dla drużyny Bartosza Jureckiego.

W tym meczu było wszystko i była to świetna promocja piłki ręcznej. Pewnie, że źle się będzie wracało do domu, ale taki bywa sport – niesprawiedliwy. Sezon jest długi, gramy dalej – powiedział po spotkaniu Bartłomiej Tomczak.

W najlepszy możliwy sposób zrehabilitowaliśmy się przed kibicami za ostatnią przegraną w naszej hali z Gwardią Opole. Tutaj, w przeciwieństwie do tamtego meczu, wytrzymaliśmy drugą połowę, a w najważniejszych momentach nie zawiedliśmy – ocenił mecz Bartosz Jurecki, trener Piotrkowianina.

Piotrkowianin – Energa MKS Kalisz 30:29 (15:11)

Piotrkowianin: Chmurski, Ligarzewski, Kot – Szopa 3, Wawrzyniak 2, Mastalerz 5, Mosiołek 3, Babicz 2, Doniecki 4, Jędraszczyk 3/1, Stolarski 4/1, Pożarek 1, Pacześny 2, Swat 1/1
Kary: 8 min (Stolarski, Wawrzyniak, Doniecki x2)