Strona główna Sport Szymon Potasznik z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego został wicemistrzem Europy juniorów

0
0

Szymon Potasznik z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego został wicemistrzem Europy juniorów w kolarstwie torowym. Srebrny medal zdobył w kolarskim wieloboju, czyli omnium.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym trwają w belgijskim Gent. W miniony piątek rywalizację w omnium, czyli składającym się z czterech konkurencji kolarskim wieloboju, rozpoczęło dziewiętnastu zawodników, a wśród nich reprezentant KTK Kalisz Szymon Potasznik.

W pierwszym wyścigu, czyli scratchu, kaliski kolarz był piąty. Jeszcze przed południem zajął czwarte miejsce w wyścigu tempowym, a w rozpoczynającym sesję popołudniową wyścigu eliminacyjnym był trzeci. W klasyfikacji generalnej przesunął się wtedy na drugą pozycję, którą obronił w wieczornym wyścigu punktowym, trzykrotnie powiększając swoje konto na spinterskich finiszach. Na drugim zdobył 3 punkty, na siódmym 1, a na ostatnim – podwójnie punktowanym – 4. Łącznie, w czterech wyścigach, zgromadził 109 punktów, zapewniając sobie tytuł wicemistrza Europy. Lepszym wynikiem mógł się poszczycić tylko Holender Casper Van Uden (118 pkt). Trzecie miejsce na podium zajął Hiszpan Javier Serrano Rodriquez (106 pkt).