Strona główna Aktualności Trójkolorowi pokonali na wyjeździe Motor Lublin 3:0, w meczu 5. kolejki eWinner 2. ligi

0
0

Dobry występ kakaesiaków w Lublinie. “Trójkolorowi” pokonali na wyjeździe Motor Lublin 3:0, w meczu 5. kolejki eWinner 2. ligi. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego znów kapitalnie rozpoczęli rywalizację, ale co ważniejsze, przez dalszy przebieg starcia nie dali sobie wbić bramki. Wśród kakaesiaków, na listę strzelców wpisali się Piotr Giel i dwukrotnie Mateusz Gawlik.

Spotkanie z Motorem to kolejny mecz, w którym kakaesiacy szybko wyszli na prowadzenie. Już w 5. minucie Piotr Giel, z kilkudziesięciu metrów, przelobował bramkarza gospodarzy, po tym jak kilka sekund wcześniej bardzo celnie wybił piłkę Maciej Krakowiak. Zaskoczeni “Motorowcy” popełnili błąd w defensywie, podczas rzutu rożnego w 12. minucie. Futbolówkę, z bliskiej odległości, do bramki skierował Mateusz Gawlik, podwyższając prowadzenie na 2:0. Pierwszy strzał rywale oddali po niespełna 20 minutach. Jeden z zawodników gospodarzy nie wykorzystał dogrania na główkę z rożnego. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego starali się atakiem pozycyjnym wykreować sobie kolejne sytuacje, jednak błędy w rozegraniu piłki generowały kontrataki zespołu z Lublina. Okazje Motoru, po przejęciu piłki, nie były na tyle groźne, aby kaliski bramkarz miał sporo pracy.

W 50. minucie zagotowało się w polu karnym KKS-u. Motor wyprowadził sprawnie futbolówkę z własnej połowy, a skuteczna interwencja jednego z “Trójkolorowych” uchroniła przed stratą gola. Najgroźniejszą okazję w meczu gospodarze mieli w 51. minucie. Damian Sędzikowski, z bliskiej odległości, chybił po dograniu w pole karne Krakowiaka. Aktywny w spotkaniu Nestor Gordillo, w 58. minucie, wbiegł w pole karne Motoru i mocno uderzył na bramkę. Dobrze, na rzut rożny, sparował ten strzał bramkarz rywali.

Pewnym elementem w obronie Dumy Kalisza był Maciej Krakowiak. Wybronił on w 62. minucie płaski strzał przy słupku, z rzutu wolnego odgwizdanego na 16. metrze. Chwilę później skutecznie odbił jeszcze uderzenie po poprawce jednego z przeciwników. Ponownie dość niefrasobliwe zachowanie obrońców gospodarzy przyniosło bramkę “Trójkolorowym”. Po rzucie rożnym w 67. minucie, piłkę uderzył Mateusz Gawlik, następnie odbiła się ona od jednego z zawodników rywali i wpadła do siatki. KKS, na Arenie Lublin, prowadził 3:0. Bliski wpisania się na listę strzelców był Michał Borecki, który kapitalnie uderzył z wolnego w 79. minucie. Chwilę później ofiarne interwencje zawodników Motoru w polu karnym, powstrzymały kakaesiaków przed zdobyciem kolejnego gola.

W końcówce meczu, debiut w eWinner 2. lidze zaliczył zaledwie 15-letni pomocnik KKS-u, Wiktor Staszak. Podłamani “Motorowcy”, w ostatnich minutach rywalizacji, totalnie odpuścili w obronie. Groźne, celne strzały oddali m.in. Karol Smajdor i Mateusz Wysokiński. Do ostatniego gwizdka nie zobaczyliśmy już jednak bramek, a kakaesiacy, w 5. kolejce, mogli dopisać sobie komplet punktów.

5. kolejka sezonu 2022/2023 eWinner 2. ligi, 10.08.2022, godz. 19:00, Arena Lublin, ul. Stadionowa 1 w Lublinie

Motor Lublin – KKS Kalisz 0:3 (0:2)

0:1 Piotr Giel 5. min, 0:2 Mateusz Gawlik 12. min, 0:3 Mateusz Gawlik 67. min

Motor Lublin: 1. Paweł Budzyński – 17. Filip Wójcik, 14. Maksymilian Cichocki, 18. Arkadiusz Najemski (56. min 77. Piotr Ceglarz), 21. Sebastian Rudol, 3. Kamil Rozmus – 20. Damian Sędzikowski (83. min 7. Mariusz Rybicki), 10. Rafał Król, 55. Marcel Gąsior (64. min 6. Piotr Kusiński), 24. Leszek Jagodziński (56. min 15. Jakub Staszak) – 11. Ezana Kahsay (83. min 9. Michał Żebrakowski).

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 37. Nikodem Zawistowski (89. min 6. Kasjan Lipkowski), 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński, 77. Daniel Kamiński (82. min 22. Karol Smajdor) – 71. Kamil Koczy (67. min 23. Adrian Łuszkiewicz), 24. Mateusz Wysokiński, 11. Michał Borecki (89. min 7. Patryk Soboczyński), 10. Néstor Gordillo (82. min 15. Wiktor Staszak) – 9. Piotr Giel.

Żółte kartki: Sędzikowski, Gąsior, Kahsay (Motor) i Kamiński, Gawlik, Borecki, Smoliński (KKS).