Strona główna Aktualności Trzy punkty! Szczypiorniści Energa MKS Kalisz wygrywają w starciu z Piotrkowianinem 30:27

0
0

Trzy punkty do ligowej tabeli dopisali zawodnicy Energa MKS-u Kalisz. Gospodarze sobotniego starcia pokonali 30:27 Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Mecz ze względu na Narodowe Święto Niepodległości miał wyjątkową Biało-Czerwoną oprawę.

Sobotnie starcie w ramach 11. serii spotkań poprzedziła wyjątkowa ceremonia. Ze względu na Narodowe Święto Niepodległości Biało-Czerwoną flagę na parkiet wprowadzili strażacy w eskorcie przedstawicieli Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej, a blisko półtorej tysiąca kibiców odśpiewało Mazurka Dąbrowskiego. Pierwszy rzut wykonał Generał Brygady Związku Piłsudczyków Grzegorz Kuświk.

Mecz lepiej rozpoczęli goście. Piotrkowianin po 10 minutach prowadził 4:7. Gospodarze wzięli się do odrabiania strat i już w 12. minucie po bramce przez całe boisko Konrada Pilitowskiego był już remis 7:7, a chwilę później kaliszanie wyszli na pierwsze prowadzenie po bramce Patryka Biernackiego 8:7. Mecz jednak był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie mogła odskoczyć rywalowi. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Energa MKS-u Kalisz 14:13

Bramką drugą połowę bramką otworzył Tomas Nejdl, a chwilę później odpowiedział Antoni Doniecki. Kaliszanie zaczęli stopniowo powiększać przewagę. W 46. minucie gospodarze po bramce Krzysztofa Komarzewskiego prowadzili już czterema trafieniami 24:20. W tedy o czas poprosił trener Piotrkowianina Michał Matyjasik. Goście próbowali odrobić straty, ale ostatecznie udało im się urwać jedną bramkę z przewagi gospodarzy. Mecz zakończył się wynikiem 30:27.

MVP spotkania głosami kibiców został wybrany bramkarz gospodarzy Krzysztof Szczecina.

Energa MKS Kalisz – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:27 (14:13)

Energa MKS Kalisz: Szczecina, Hrdlicka – Krępa 5, Starcevic 3, Nejdl 4, Kowalczyk 4, Kus 1, Biernacki 1, Wróbel, Pilitowski 2, Molski 1, Bekisz 2, Karlas, Karpiński, Komarzewski 5, Antolak 1

Kary: 12 minut (Starcevic, Nejdl, Kus, Wróbel, Bekisz, Komarzewski – po 2 minuty)

Karne: 1/1

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Kot, Lewandowski – Wawrzyniak, Doniecki 1, Stolarski 5, Matyjasik 8, Szopa 1, Wadowski, Swat 3, Żyszkiewicz 2, Filipowicz, Surosz 1, Pożarek, Mosiołek 2, Grzesik 1, Kowalski 3

Kary: 14 minut (Filipowicz – 4 minuty, Stolarski, Swat, Żyszkiewicz, Surosz, Pożarek – po 2 minuty)