Strona główna Aktualności #VolleyWrocław pokonany! Siatkarki Energi MKS Kalisz awansują na ósme miejsce w tabeli

0
0

#VolleyWrocław przegrał z Energą MKS Kalisz 1:3 (24:26, 26:24,17:25, 27:29) w zaległym meczu z czternastej kolejki spotkań TAURON Ligi. Po tym zwycięstwie zespół z Kalisza awansował na ósme miejsce w tabeli. MVP Aleksandra Dudek.

#VolleyWrocław do spotkania podszedł po serii sześciu przegranych. Od zwycięstwa nad Jokerem Świecie – podopieczne trenera Mateusza Żarczyńskiego nie są w stanie zanotować wygranej, choć zdarzają się mecze, kiedy to inicjatywa była po stronie wrocławianek. W nieco innych humorach do meczu przystąpiły kaliszanki. W prawdzie miały tylko jedną wygraną więcej, ale dwie z nich odniosły w ostatnich dwóch meczach. Cieniem na tym kładzie się przegrana pucharowa, ale po zmianie trenera – zespół z Wielkopolski zyskał nową jakość, którą pokazuje w każdym kolejnym meczu.

Oba zespoły walczą jeszcze o fazę play off, a wygrana w poniedziałkowym meczu mocno przybliżyła Energę MKS. Tak jak przypuszczano mecz był, poza trzecią partią bardzo zacięty. Zarówno w pierwszym jak i drugim secie Energa MKS prowadziła 22:20. Wrocławianki nie poddawały i odrabiały straty. Gra na przewagi w tym fragmencie zakończyła wynikiem 1-1. W czwartym secie #VolleyWrocław miał piłki setowe, ale swoje szanse wykorzystał zespół gości.

W końcówce spotkania wyróżniły się Aleksandry – Cygan i Dudek. Ta ostatnia zdobyła w meczu 25 pkt.