Strona główna Sport W Pucharze Wielkopolski w walkach MMA kaliszanie zdobyli 6 medali

W Pucharze Wielkopolski w walkach MMA kaliszanie zdobyli 6 medali

0
0

W pucharze wielkopolski w MMA kaliszanie zdobyli 6 medali – cztery w formule MMA i dwa medale w BJJ. Najskuteczniejszy z zawodników MMA Tornado Kalisz okazał się debiutujący w formule MMA 21-letni niebieski pas brazylijskiego jiu jitsu, Robert Paluszczak.

Kaliszanin wygrał tego dnia wszystkie 3 walki zdobywając Puchar Wielkopolski w MMA seniorów – 93 kg. Robert pomimo zmęczenia walkami w klatce, dołożył także srebro w brazylijskim jiu jitsu wyższych pasów – 93 kg. Kolejne złoto należało do 16-letniego ucznia SP.nr. 18 w Kaliszu Wiktora Cegły. Ten aktualny jeszcze brązowy medalista Mistrzostw Polski w MMA kadetów i srebrny medalista M.P 2018 juniorów w BJJ tym razem był pierwszy w kategorii juniorów wagi ciężkiej MMA (+93 kg).

Medal jest tym bardziej cenny, że Wiktor był dużo lżejszy od swoich przeciwników. Skutecznie wykorzystał rozwijane umiejętności bokserskie a nie tylko BJJ. Srebro i brąz dla Kalisza w MMA kategorii -77 kg zawodników walczących zawodowo zdobyli Norbert Wątrobski i Grzegorz Dopieralski .

4 miejsce w MMA Juniorów – 66 kg zdobył Jakub Kopeć. 17-letni uczeń II LO w Kaliszu wygrał walkę eliminacyjną jeszcze przed czasem, ale w strefie medalowej popełnił błąd w parterze i musiał odklepać dźwignię na staw łokciowy, tracąc tym samym szansę na brązowy medal Pucharu Wielkopolski w MMA – mówi Marcin Małecki, trener. – Ostatni, brązowy krążek dla moich podopiecznych dołożył w BJJ seniorów i juniorów – 77 kg 16-letni Dawid Królak. W Pucharze Wielkopolski amatorskiej ligi MMA wystartowało ponad 160 zawodniczek i zawodników z całego kraju.