W strukturach Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu rozpoczyna działalność Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie. Uroczyste ślubowanie złożyli kandydaci, którzy przystąpili do kursu przygotowawczego, a już jesienią staną się studentami nowo utworzonej w naszym mieście uczelni.
Funkcjonariusze ślubowali w obecności: Marcina Romanowskiego, wiceministra w Ministerstwie Sprawiedliwości, przedstawicieli kaliskiego samorządu – prezydenta Krystiana Kinastowskiego, wiceprezydenta Mateusza Podsadnego, wiceprzewodniczącego RMK Tadeusza Skarżyńskiego, Marcina Cieloszyka, naczelnika Kancelarii Prezydenta Miasta Kalisza oraz Marcina Strzelca, rektora-komendanta Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie, parlamentarzystów, reprezentantów władz samorządowych, służb mundurowych, duchowieństwa, sądownictwa i prokuratury, środowisk naukowych, rodzin funkcjonariuszy.
– Wiem, że tutaj w Kaliszu-Szczypiornie, dokładacie wszelkich starań, by kolejni absolwenci stawali się profesjonalistami, którzy w przyszłości zadbają o bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców miasta czy regionu, ale całego kraju – mówił prezydent Krystian Kinastowski. – Drodzy funkcjonariusze, wybieracie zawód niełatwy, ale z pewnością bardzo potrzebny, służbę zaufania publicznego. Jestem pewny, że zdobędziecie odpowiednią wiedzę i umiejętności, które pomogą wam w jak najlepszym wykonywaniu obowiązków.
Podczas uroczystości na stanowisko prorektora Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie został mianowany mjr Leszek Kołtun.
Jesienią studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunku penitencjarystyka w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie rozpocznie w roku akademickim 2019/2020 50 kandydatów. Zajęcia będą odbywały się w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.
Oferta edukacyjna Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie w roku akademickim 2019/2020 w ramach studiów I stopnia skierowana jest do absolwentów szkół średnich zainteresowanych zdobywaniem wiedzy związanej z obszarem bezpieczeństwa społecznego, resocjalizacji, readaptacji społecznej osadzonych oraz zagadnieniami związanym z profilaktyką społeczną. Zadaniem studiów jest przekazanie studentom wiedzy praktycznej i teoretycznej w szerokim zakresie, zorientowanej na przygotowanie absolwentów do wykonywania konkretnie sprofilowanych ról zawodowych oraz wiedzy akademickiej korespondującej z problematyką, rozumieniem i refleksją nad zagadnieniami stanowiącymi przedmiot penitencjarystyki.