Strona główna Aktualności Wiara w zwycięstwo i sukces piłkarzy KKS’u Kalisz w starciu 17. kolejki eWinner 2. ligi

0
0

Po dość kiepskim w wykonaniu KKS-u początku meczu, “Trójkolorowi” pokazali wiarę w zwycięstwo i sukces. Tytaniczna praca na murawie zaprocentowała odrobieniem strat i pewną wygraną przed własną publicznością. Kaliszanie pokonali drugą drużynę Zagłębia Lubin 5:2, w starciu 17. kolejki eWinner 2. ligi.

Spotkanie rozpoczęło się od celnego uderzenia gości z okolic 16. metra. Dość ofensywnie ustawiony zespół Zagłębia stwarzał sobie kolejne sytuacje, angażując do pracy Macieja Krakowiaka. W 8. minucie rywale nie wykorzystali “setki”, marnując piłkę na 5. metrze. Serię groźnych okazji mógł przełamać Michał Borecki, ale ze strzałem z odległości dobrze poradził sobie goalkeeper rywali. Przyjezdni, widoczną na początku meczu przewagę, zamienili na gola w 14. minucie. Szymon Kobusiński wykorzystał zgranie kolegi w pole karne, pokonując Krakowiaka z bliskiej odległości. Goście szybko podwyższyli na 2:0, zdobywając w 22. minucie gola z podyktowanego za faul karnego – realizatorem jedenastki był strzelec pierwszego gola, Szymon Kobusiński.

Za odrabianie strat podopieczni Bartosza Tarachulskiego wzięli się od 23. minuty. Piotr Giel wykończył uderzeniem z główki wrzutkę Nikodema Zawistowskiego, pozwalając tym samym na złapanie kontaktu. Bramka napędziła KKS do odważnej postawy na murawie. 4 minuty po tym trafieniu, z pola karnego uderzył Nestor Gordillo. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki, doprowadzając do remisu. Na tym kakaesiacy się nie zatrzymali i dość pewnie wykorzystali kolejne błędy defensywy Zagłębia II. W 32. minucie Michał Borecki zgrał piętą futbolówkę do niepilnowanego w polu karnym Nikodema Zawistowskiego, a ten pewnie pokonał bramkarza “Miedziowych”. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy, drugi raz na listę strzelców wpisał się Piotr Giel. Kaliski napastnik, po składnej akcji i przepuszczeniu piłki przez Gordillo, solidnie uderzył na bramkę Zagłębia. Do przerwy “Trójkolorowi” prowadzili 4:2.

Rozpoczęcie drugiej połowy opóźniło się o 15 minut, z powodu silnego zamglenia. Były obawy, że zawodnicy już nie wyjdą na murawę, ale po naradach delegata PZPN-u, trójki sędziowskiej i kapitanów udało się wznowić grę. Tuż po przerwie kakaesiacy spróbowali podwyższyć prowadzenie strzałem ze stałego fragmentu. Uderzenie Adriana Łuszkiewicza okazało się jednak minimalnie niecelna. “Trójkolorowi” oddali w pierwszych fragmentach drugiej połowy inicjatywę rezerwom ekstraklasowicza. To nie było jednak tak pewnie spisujące się w ofensywie Zagłębie II, jak z początku pierwszej części gry. W 59. minucie odważny rajd zaprezentował Kamil Koczy. Kakaesiak dograł piłkę do Nestora Gordillo, a ten uderzył z pierwszego kontaktu. Strzał zablokował jeden z defensorów Zagłębia II.

W kolejnej okazji zgrania Michała Boreckiego nie wykorzystał Piotr Giel. Znajdujący się w polu karnym napastnik Dumy Kalisza sprytnie uderzył futbolówkę, którą z linii bramkowej wybił obrońca “Miedziowych”. Giel zrehabilitował się bramką z 78. minuty, gdy spokojnie wykończył centrę Kasjana Lipkowskiego. Było to trzecie trafienie kaliskiej “9” w meczu, kompletując w ten sposób hat-tricka. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego, w ostatnim meczu rundy jesiennej, zanotowali dziewiąte zwycięstwo w sezonie, a już w najbliższy piątek zainaugurują cykl rewanżowych spotkań. KKS, w bardzo ważnym pojedynku o fotel wicelidera, podejmie na własnym obiekcie Polonię Warszawa – pierwszy gwizdek o 18:30.

***
17. kolejka sezonu 2022/2023 eWinner 2. ligi, 30.10.2022, godz. 18:30, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu

KKS Kalisz – Zagłębie II Lubin 5:2 (4:2)

0:1 Szymon Kobusiński 14. min, 0:2 Szymon Kobusiński 22. min k., 1:2 Piotr Giel 23. min 2:2 Néstor Gordillo 27. min, 3:2 Nikodem Zawistowski 32. min, 4:2 Piotr Giel 41. min, 5:2 Piotr Giel 78. min.

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 37. Nikodem Zawistowski (72. min 17. Jakub Głaz), 42. Wiktor Smoliński, 3. Mateusz Gawlik, 26. Filip Kendzia, 71. Kamil Koczy (72. min 6. Kasjan Lipkowski) – 11. Michał Borecki (84. min 4. Kacper Dudek), 23. Adrian Łuszkiewicz, 24. Mateusz Wysokiński, 10. Néstor Gordillo (77. min 16. Bartłomiej Putno) – 9. Piotr Giel (84. min 15. Wiktor Staszak).

Zagłębie II Lubin: 1. Szymon Weirauch – 2. Jakub Kolan, 3. Milan Posmyk (89. min 13. Szymon Panasiuk), 4. Michał Bogacz (82. min 14. Jakub Rogalski), 5. Kamil Sobczak – 7. Kacper Masiak (46. min 15. Szymon Tarkowski), 6. Mateusz Kizyma, 8. Kacper Terlecki, 10. Mateusz Chmarek (82. min 16. Oskar Kozdroń), 11. Wojciech Szafranek (56. min 17. Saša Živec) – 9. Szymon Kobusiński.

Żółte kartki: Zawistowski, Koczy, Borecki, Smoliński (KKS) i Bogacz, Kobusiński, Sobczak, Tarkowski (Zagłębie II).