Strona główna Aktualności Wysokie zwycięstwo Energi MKS Kalisz! Piotrkowianin Piotrków Trybunalski pokonany 32:20

0
0

Wczesnym popołudniem w hali Kalisz Arena spotkały się zespoły sąsiadujące ze sobą w tabeli PGNiG Superligi. Od samego początku kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie przejęli gospodarze wygrywając w pewnym stylu. MVP meczu został bramkarz gospodarzy Łukasz Zakreta, a najskuteczniejszymi strzelcami byli Kacper Adamski i Piotr Krępa (po 7 bramek).

Mecz dwóch zespołów aspirujących do 4. miejsca na zakończenie sezonu PGNiG Superligi rozpoczął się od trafienia lewego rozgrywającego gospodarzy Kacpra Adamskiego. Goście odpowiedzieli bramką Marcina Matyjasika, ale wyrównana gra toczyła się przez zaledwie pięć minut. Świetną serię zaliczyli szczypiorniści Energa MKS-u Kalisz zdobywając pięć bramek bez żadnej odpowiedzi rywali, co już w dziewiątej minucie pozwoliło zbudować prowadzenie 8-3. W ataku brylował Adamski, który w tym momencie miał na koncie aż 4 trafienia.

Piotrkowianin w końcu zwarł szyki w obronie, ale nie był skuteczny w ataku. Co z tego, że zatrzymali gospodarzy bez zdobytej przez pięć minut, skoro do własnego dorobku doliczyli tylko trafienie Adama Pacześnego. Kaliszanie wykorzystali okazję, przełamali niemoc i jeszcze powiększyli przewagę przed przerwą.

Druga połowa to dalszy ciąg dominacji gospodarzy. Strzelanie skutecznym karnym rozpoczął Mateusz Góralski, a formę strzelecką z pierwszej połowy podtrzymywali Adamski, Krępa i Tomczak. W bramce Piotrkowianina z niezłej strony prezentował się Kacper Ligarzewski, ale koledzy z pola nie byli w stanie regularnie wykorzystywać jego interwencji do odrabiania strat. W końcu przewaga kaliszan przekroczyła 10-bramek, a mecz wydawał się rozstrzygnięty. W ostatnich minutach Energa MKS dobił rywali ostatecznie wygrywając 32:20.

Kaliszanie odnieśli trzecie zwycięstwo na własnym parkiecie z rzędu, trzeci raz pokonując również rywali różnicą aż 12-stu bramek. Pewne zwycięstwo sprawia, że zespół prowadzony przez trenera Pawła Nocha wciąż liczy się w walce o czołową czwórkę, Piotrkowianin z kolei przegrał szóste spotkanie z rzędu i w końcówce musi liczyć na punkty.

Energa MKS Kalisz – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 32:20 (17:9)

Energa MKS: Łukasz Zakreta, Mikołaj Krekora – Kacper Adamski 7, Piotr Krępa 7, Bartłomiej Tomczak 6, Mateusz Góralski 5, Mateusz Kus 2, Robert Kamyszek 2, Gracjan Wróbel 1, Michał Drej 1, Miłosz Bekisz 1, Maciej Pilitowski, Marek Szpera, Konrad Pilitowski, Stanisław Makowiejew.

Piotrkowianin: Kacper Ligarzewski, Damian Chmurski – Piotr Swat 5, Tomasz Wawrzyniak 3, Marcin Matyjasik 2, Marcin Szopa 2, Adam Pacześny 1, Kamil Mosiołek 1, Patryk Grzesik 1, Piotr Jędraszczyk 1, Adam Babicz, Antoni Doniecki, Roman Pożarek.