Strona główna Sport Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów. 15-letni Daniel Wytwer wygrał finał B na 200 m delfinem

0
0

Na pływalni Wodna Nuta w Opolu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich. W gronie startujących nie zabrakło reprezentantów KKS-u Kalisz. Najlepiej spisał się Daniel Wytwer. Podopieczny trenera Dominika Grudzińskiego wygrał finał B na 200 m delfinem, wynikiem 2:13.62 ustanawiając rekord życiowy.

W klasyfikacji końcowej mistrzostw w tej konkurencji Daniel Wytwer uplasował się na 11. miejscu. Startował też na dystansie o połowę krótszym tym samym stylem, finiszując w finale B na drugim miejscu i zajmując ostatecznie dwunastą lokatę z nowym rekordem życiowym 59.20. Uczestniczące w mistrzostwach pływaczki: Gabriela Kubczyk, Sandra Matecka i Martyna Trenogow nie zakwalifikowały się do wyścigów finałowych, ale wielokrotnie poprawiały swoje rekordy życiowe.

Tydzień wcześniej, w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się z kolei Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich, finałowy wyścig B na dystansie 50 m stylem grzbietowym wygrał Łukasz Szymański, wynikiem 28.06 ustanawiając nowy rekord życiowy. Trenowany przez Jakuba Stefanika zawodnik zakwalifikował się również do finałów B w konkurencjach 100 m i 200 m stylem grzbietowym, zajmując odpowiednio 7. i 10. miejsce co przełożyło się na 17. i 20. pozycję w klasyfikacji krajowej.

Należy podkreślić wartościowe rezultaty uzyskane przez Łukasza na obu tych dystansach w wyścigach eliminacyjnych. Są to jego nowe rekordy życiowe: 1:01.23 na 100 m i 2:13.62 na 200 m. Na dystansie 100 m do finału A zabrakło mu zaledwie czterech setnych sekundy – zaznacza Piotr Jakubczak, kierownik sekcji pływackiej KKS-u Kalisz.

Bardzo dobre przygotowanie do mistrzostw w Ostrowcu potwierdzili także Zofia Domżol i Stanisław Wiśniewski. Podopieczni trenera Dominika Grudzińskiego w każdym ze swoich pięciu startów poprawiali rekordy życiowe niestety wyniki te nie pozwoliły na wywalczenie awansów do wyścigów finałowych.