Strona główna Sport Brązowe medale reprezentantów KTK Kalisz podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym

0
1

Dwa brązowe medale wywalczyli reprezentanci KTK Kalisz podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym ˗ jazda na czas dwójek i drużyn. Triumfowali: juniorki ˗ Roksana Pasternak i Anna Długaś oraz juniorzy ˗ Konrad Trzęsowski i Kacper Gieryk.

Emocji zgodnie z oczekiwaniami nie brakowało. Na malowniczych, choć trudnych ze względu na niesprzyjającą aurę, terenach powiatu kaliskiego ciekawie było już podczas zmagań młodzików. Nasi zawodnicy, Wiktor Gałdyn i Marceli Pera, mogą mówić o dużym niedosycie, bo uplasowali się tuż za podium. Takie rozstrzygnięcia są dla młodych sportowców na pewno bolesne, choć czwarta lokata w Mistrzostwach Polski to bardzo przyzwoity rezultat. Ambitni kolarze KTK przejechali dystans 14 kilometrów w czasie 21:36:79.

Największe powody do radości były jednak po zmaganiach juniorek oraz juniorów. Roksana Pasternak i Anna Długaś pojechały bowiem wybornie i 20-kilometrową trasę pokonały w 30:57:04. To, ku uciesze trenera Krzysztofa Dąbrowskiego, pozwoliło na wywalczenie trzeciego miejsca, a także brązowego medalu Mistrzostw Polski.

Do dyspozycji swoich koleżanek dostosowali się juniorzy, Konrad Trzęsowski i Kacper Gieryk. Zawodnicy z grodu nad Prosną na 29-kilometrowej trasie dali z siebie wszystko, osiągnęli czas 36:51:40. Jak się okazało, ten rezultat zapewnił kaliszanom miejsce na najniższym stopniu podium i medal.

Cieszą również występy byłych zawodników KTK Kalisz. Wśród kobiet dobrze zaprezentowały się Wiktoria Polak i Karolina Lipiejko (obie UKS Jedynka Mróz Kórnik), dziewczęta zgarnęły srebrny medal w rywalizacji U23. W tej samej kategorii walczyła również Julia Kowalska, która jechała wspólnie z Oliwią Majewską. Reprezentantki Mat Atom Deweloper zdobyły brązowe medale.

Zgodnie z oczekiwaniami, dużą moc pokazał nasz były zawodnik, Szymon Krawczyk, (obecnie jeździ w barwach CCC Development Team). Szymon potwierdził, że w tym sezonie prezentuje się znakomicie i zajął drugie miejsce w Elicie, a także pierwsze miejsce w klasyfikacji orlików. Dwa medale, złoty i srebrny, zdecydowanie robią duże wrażenie.