Strona główna Kalisz i region Drogi Czołowe zderzenie pojazdów na ul. Piskorzewie w Kaliszu. Sprawca pod wpływem alkoholu

Czołowe zderzenie pojazdów na ul. Piskorzewie w Kaliszu. Sprawca pod wpływem alkoholu

0
0

Spore problemy zafundował sobie kierowca srebrnego Audi, który na ul. Piskorzewie w Kaliszu czołowo zderzył się z innym pojazdem. Okazało się, że w chwili zdarzenia we krwi sprawcy płynęła nie tylko krew…


Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 lutego około godzimy 17.30 na ul. Piskorzewie w Kaliszu. Kierowca samochodu osobowego marki Audi, przemieszczając się ul. Piskorzewie od Al. Wojska Polskiego w kierunku ul. Długosza zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu gdzie czołowo zderzył się z innym pojazdem. Do szpitala na badania przewieziona została kobieta kierująca Volvo. Szczegóły dotyczące tego zdarzenia zdradziła nam podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, kierujący Audi 22-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas uderzając w przód osobowego Volvo. Badanie stanu trzeźwości 22-lata wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna ma już zatrzymane uprawnienia do kierowania. Kierująca Volvo 39-letnie kobieta trafiła do szpitala. Od jej stanu zdrowia zależeć będzie dalsze postępowanie w sprawie.

Nietrzeźwy kierowca to osoba, która prowadzi pojazd mechaniczny w stanie po spożyciu alkoholu lub środka działającego podobnie jak alkohol. To nie tylko nieodpowiedzialne, ale także niebezpieczne zachowanie na drodze. W Polsce wprowadzono nowe przepisy, które zaostrzają konsekwencje dla nietrzeźwych kierowców.

Zgodnie z ustawą, nietrzeźwy kierowca, który ma co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi, może stracić swoje auto. To dotyczy zarówno sytuacji, gdy spowodował wypadek drogowy, jak i w przypadku recydywy. Przepadek auta ma być stosowany także wtedy, gdy kierowca spowoduje wypadek przy zawartości co najmniej 0,5 promila alkoholu we krwi.

Jeśli kierowca nie jest właścicielem pojazdu, a prowadzi go na rzecz pracodawcy, sąd może orzec nawiązkę w wysokości co najmniej 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich. Unikajmy prowadzenia w stanie nietrzeźwości i dbajmy o bezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego.


PZA

Wczytaj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Drogi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Wypadek w gminie Koźminek. Opel z impetem uderzył w betonową balustradę mostu [FOTO]

Interwencja służb ratunkowych w gm. Koźminek pod Kaliszem. W miejscowości Gać Kaliska kier…