Strona główna Sport Derby są nasze! Komplet punktów w Koninie

Derby są nasze! Komplet punktów w Koninie

0
0

Plan wykonany.  Nasi seniorzy pokonali na wyjeździe zespół Górnika Konin 2:0. Na listę strzelców wpisali się Rafał Jankowski i Robert Tunkiewicz.

Derbowe potyczki obu drużyn zawsze wzbudzają spore emocje, a ich wynik zarówno dla zawodników, jak i kibiców ma znaczenie nie tylko  sportowe ale też prestiżowe. Jesienią, przy Wale Matejki KKS wygrał 2:0, a ów dobry wynik podopieczni Piotra Morawskiego powtórzyli na wyjeździe. Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania.

Kaliszanie wyszli na prowadzenie już w 12. minucie za sprawą Rafała Jankowskiego. To jednak nie zraziło gospodarzy, którzy zabrali się za odrabianie straty. Robili to jednak mało skutecznie, a za błąd z 24.minucie zapłacili utartą kolejnego gola. Strzegący bramki Dominik Kąkolewski wybił piłkę wprost pod nogi Roberta Tunkiewicza, a ten bez mrugnięcia okiem skorzystał z prezentu podwyższając prowadzenie kaliszan na 2:0.

W drugiej połowie piłkarze Górnika, choć mieli kilka ku temu okazji, nie zdołali odpowiedzieć na bramki KKS-u i pokonać dobrze dysponowanego tego dnia Cezarego Osuch. Korzystny dla siebie wynik trójkolorowi dowieźli do końcowego gwizdka po raz drugi w tym sezonie rozstrzygając kalisko-konińskie derby na swoją korzyść. Warto też dodać, że od momentu reaktywowania klubu, była to pierwsza wygrana kakaesiaków na boisku rywala, w dotychczasowych kampaniach wywalczyli co najwyżej remis. Dzięki wtorkowemu zwycięstwu wrócili też na piąte miejsce w ligowej tabeli.

W sobotę kakaesiacy ponownie zaprezentują się przed własną publicznością. O godzinie 18.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej podejmą zespół Wdy Świecie. Już dziś zapraszamy na trybuny.

Tekst i  zdjęcie: Karina Zachara