Strona główna Sport KKS Kalisz zremisował na własnym boisku z liderem tabeli, Górnikiem Polkowice 1:1

0
0

KKS Kalisz zremisował na własnym boisku z liderem tabeli, Górnikiem Polkowice 1:1, w spotkaniu 34 kolejki eWinner 2 ligi. Gra podopiecznych Ryszarda Wieczorka mogła się podobać, momentami KKS dominował na murawie, jednak w wypracowanych okazjach zabrakło skuteczności.

Jesteśmy na dobrej drodze po awans do 1 Ligi. Mieliśmy kilka sytuacji, które mogliśmy zamienić na bramkę. Przeciwnik groźnie wychodził z kontrami po przerwie, ale jest jednak pewien niedosyt, bo zagraliśmy bardzo dobry mecz ˗ skomentował boiskowe wydarzenia, po ostatnim, ligowym pojedynku z Górnikiem Polkowice, Mateusz Majewski, zdobywca jedynej bramki dla „Trójkolorowych” w tym starciu.

Z kolei Trener Ryszard Wieczorek podkreślił, jak ważny jest ten wynik dla drużyny pod względem strategicznym. – Remis jest cenny. Trzeba jednak powiedzieć, że pierwsza połowa to najlepsze 45 minut w sezonie, pod każdym względem ˗ odbioru piłki, taktyki, ustawienia i operowania piłką. Taki mecz jak dzisiaj, czy z GKS-em Katowice, pokazuje duże możliwości – ocenił podczas konferencji po spotkaniu z Górnikiem Polkowice.

34 kolejka sezonu 2020/2021 eWinner 2 ligi, 19.05.2021, godz. 18, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu

KKS Kalisz – Górnik Polkowice 1:1 (1:1) / 0:1 Filip Kendzia (s) 20. min, 1:1 Mateusz Majewski (k) 26. min.

KKS Kalisz: Michał Molenda – Romāns Mickevičs (64. min Bartłomiej Putno), Filip Kendzia, Mateusz Gawlik, Tomasz Hołota, Marcin Radzewicz (78. min Mateusz Mączyński) – Kamil Koczy (24. min Nikodem Zawistowski), Andrzej Kaszuba (78. min Adrian Łuszkiewicz), Michał Borecki, Néstor Gordillo – Mateusz Majewski (64. min Bartłomiej Maćczak).

Górnik Polkowice: Jakub Szymański – Dominik Radziemski, Maciej Kowalski-Haberek, Mateusz Magdziak, Jarosław Ratajczak – Adam Borkowski (61. min Rafał Karmelita), Bruno Żołądź, Kamil Wacławczyk (87. min Paweł Kucharczyk), Marek Opałacz (61. min Filip Baranowski) – Mariusz Szuszkiewicz, Mateusz Piątkowski (84. min Mateusz Baszak).