Strona główna Aktualności Marta Walczykiewicz została złotą medalistką mistrzostw Polski w konkurencji K1 200 metrów

0
0

Marta Walczykiewicz została w niedzielę złotą medalistką mistrzostw Polski w swojej koronnej konkurencji, K1 200 metrów. To już 50. krążek reprezentantki Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego zdobyty na tej rangi zawodach.

Lotto 82. Mistrzostwa Polski Seniorów w kajakarstwie klasycznym odbyły się w miniony weekend na torze regatowym Malta w Poznaniu. Wystartowało w nich blisko 200 zawodników z 45 klubów. W finałowym wyścigu K1 200 m, Marta Walczykiewicz okazała się bezkonkurencyjna. Kaliszanka o 0,44 sekundy wyprzedziła swoją koleżankę z kadry narodowej Karolinę Naję (AZS AWF Gorzów Wlkp.) oraz o 1,6 sekundy Dominikę Włodarczyk (CWZS Zawisza Bydgoszcz).

Dla Marty Walczykiewicz to już 50. medal wywalczony w imprezie rangi mistrzostw Polski. Pierwszy krążek w rywalizacji najlepszych kajakarek w kraju zdobyła w 2002 roku, jeszcze jako juniorka młodsza. W gronie seniorek, w konkurencji K1 200 metrówwystartowała w Poznaniu po raz piętnasty.