Strona główna Aktualności PGNiG Superliga: Energa MKS Kalisz przegrywa z MKS Zagłębiem Lubin jednym punktem

0
0

Sobotnie spotkanie na miarę sąsiadów w tabeli (5 i 7 miejsce przed meczem), oraz zdecydowanie na miarę transmisji w TVP Sport. Ogromna walka i determinacja w szeregach obu zespołów doprowadziła do wielkich emocji, a wynik przez większość meczu krążył w okolicach remisu. Ostatecznie Zagłębie okazało się lepsze o jedną bramkę.

Wynik w Kaliszu otworzył Kamil Netz, ale w kolejnej akcji wyrównał Maciej Pilitowski a chwilę później po dwóch bramkach Krzysztofa Misiejuka to Energa MKS Kalisz wyszedł na prowadzenie 3-1. Zagłębie nie zamierzało jednak zwieszać głów. Wręcz przeciwnie, zespół prowadzony przez trenera Jarosława Hipnera szybko skorygował swoje błędy z pierwszych akcji i dalej to oni zaliczyli serię trafień.

W 11 minucie goście prowadzili 4-9, a o czas poprosił trener Tomasz Strząbała. Tym razem to kaliszanie skorzystali z przerwy i w 14 minucie po czterech bramkach z rzędu zmniejszył stratę do jednej bramki. Z koła kolejną bramkę zdobył Misiejuk, trafienie dołożył Piotr Krępa i to właśnie gra z kołem pozwoliła złapać kontakt. Na przerwę kaliszanie schodzili z prowadzeniem 16:15.

W kolejnych minutach zadania bramkarzom Zagłębia nie ułatwił trener Strząbała. Do karnych desygnował Kamila Adamskiego, który w tym sezonie do siódemek jeszcze nie podchodził i na pewno nie był rozpracowywany przez bramkarzy gości pod tym względem, chociażby z braku dostępnego materiału wideo. Okazało się, że Kamil na linii siedmiu metrów poradził sobie świetnie trafiając w całym meczu siedmiokrotnie, nie myląc się ani razu.

W drugiej części oba zespoły utrzymywały grę punkt za punkt, chociaż częściej na prowadzeniu znajdował się Energa MKS Kalisz. W okolicach 50 minuty Zagłębie wyrównało i mogliśmy być pewni wielkich emocji w końcówce. Ostatecznie Zagłębie ostatkiem sił przeciągnęło szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bramkę na wagę zwycięstwa z karnego zdobył Roman Chychykało, drugi najskuteczniejszy strzelec PGNiG Superligi. Kaliszanie mieli jeszcze szansę na wyrównanie, ale do bramki nie trafił Robert Kamyszek.

Energa MKS Kalisz 27:28 MKS Zagłębie Lubin

Energa MKS Kalisz: Łukasz Zakreta, Mikołaj Krekora – Kamil Adamski 7, Piotr Krępa 6, Robert Kamyszek 4, Krzysztof Misiejuk 3, Kacper Adamski 2, Maciej Pilitowski 2, Konrad Pilitowski 1, Marek Szpera 1, Mateusz Góralski 1, Mateusz Kus, Michał Drej, Stanisław Makowiejew

MKS Zagłębie Lubin: Marcin Schodowski, Marek Bartosik, Patryk Wiącek – Jakub Bogacz 5, Roman Chychykalo 5, Jakub Moryń 4, Marek Marciniak 4, Kamil Netz 3, Mikołaj Kupiec 2, Krzysztof Pawlaczyk 1, Marcel Sroczyk 1, Stanisław Gębala 1, Tomasz Pietruszko 1, Wojciech Hajnos 1, Jakub Adamski, Michał Stankiewicz