Strona główna Sport Piłka nożna. Kwadrans na wagę trzech punktów – KKS Kalisz wygrywa z Chemikiem [ZDJĘCIA]

0
0

Wytrwałością i skutecznością w końcowych fragmentach meczu piłkarze KKS-u Kalisz zagwarantowali sobie kolejne ligowe zwycięstwo. W sobotni wieczór ekipa Dariusza Marca pokonała Chemika Bydgoszcz 3:1.

Cieszył się zespół, cieszyli kaliscy kibice, ale wszyscy odetchnęli z ulgą dopiero w ostatnich minutach spotkania. Wbrew temu co pokazuje ligowa tabela, w której beniaminek z Bydgoszczy zajmuje jedną z ostatnich lokat, sobotnia konfrontacja z niżej notowanym rywalem nie była dla kaliszan spacerkiem.

Gospodarze rozpoczęli bardzo obiecująco. Już w 11. minucie w efektownym stylu wynik otworzył Robert Tunkiewicz. Pomocnik KKS-u, minąwszy kilku rywali, mocnym strzałem na dłuższy słupek nie dał szans Gracjanowi Fabiszewskiemu. W kolejnych minutach „Trójkolorowi” nie zwalniali tempa, ale ze skutecznością było już znacznie gorzej. Jeszcze przed przerwą okazji na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystali Patryk Kieliba, Mateusz Żytko i Gabriel Vidal Gonzalez. Ten ostatni aż dwukrotnie bliski był pokonania golkipera Chemika. Przyjezdni wielkiego zagrożenia nie stanowili, sporadycznie szukając szczęścia w długich zagraniach i próbach uruchomienia aktywności napastników, ale nie udało im się zaskoczyć Adama Wasiluka.

Tak było do 50. minuty. To właśnie wtedy po krótko rozegranym rzucie rożnym piłka powędrowała pod nogi Beniamina Czajki, a ten potężnym i wyjątkowej urody strzałem zmusił do kapitulacjkaliskiego bramkarza.

Podrażnieni utratą prowadzenia kaliszanie ruszyli do odrabiania strat, ale ich starania przyniosły rezultat dopiero na kwadrans przed końcem spotkania. Najpierw, w 77. minuciepo  dograniu Mateusza Stefaniaka piłkę przejął Hubert Antkowiak i bez skrupułów, wykorzystując opieszałość obrońców Chemika, z główki pokonał Fabiszewskiego. To jednak nie było ostatnie słowo podopiecznych Dariusza Marca w tym spotkaniu. Na trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry indywidualną akcją popisał się Mateusz Żebrowski, pewnym strzałem ustalając końcowy rezultat pojedynku.

Sobotnia wygrana jest czwartą z rzędu kaliskiego trzecioligowca. W 10. kolejce niebiesko-biało-zieloni zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Konin.

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara

9.kolejka III ligi gr. 2., 29.09.2018r., Stadion Miejski w Kaliszu

KKS Kalisz – Chemik Bydgoszcz 3:1 (1:0)
1:0 Robert Tunkiewicz 11. min, 1:1 Beniamin Czajka 50. min, 2:1 Hubert Antkowiak 77. min, 3:1 Mateusz Żebrowski 87. min.

Żółte kartki: Mateusz Żytko, Patryk Palat (KKS Kalisz) oraz Robert Kawałek (Chemik Bydgoszcz)

KKS Kalisz: Adam Wasiluk – Patryk Palat, Mateusz Żytko, Mateusz Gawlik, Tomasz Owczarek (46. Ivan Vidal Gonzalez), Pavlo Hordiczuk, Robert Tunkiewicz, Marcin Radzewicz (63. Damian Ślesicki), Patryk Kieliba (68. Mateusz Stefaniak), Gabriel Vidal Gonzalez (54. Mateusz Żebrowski), Hubert Antkowiak.

Chemik Bydgoszcz: Gracjan Fabiszewski – Rafał Więckowski, Beniamin Czajka, Robert Frasz, Wiktor Osiński, Wojciech Mielcarek, Robert Kawałek, Szymon Maziarz, Tomasz Prejs, Maciej Kot, Daniel Włosiński.