Strona główna Aktualności Piłkarze trzecioligowego KKS-u Kalisz mają za sobą pierwszy w tym roku sparing [FOTO]

0
0

W sobotę na Majkowskim Wembley podopieczni Ryszarda Wieczorka pokonali  RKS Radomsko 5:0. Zgodnie z planem w cykl przygotowawczy do rundy wiosennej, poza regularnymi codziennymi treningami, włączone zostają mecze kontrolne.

Pierwszy z nich kaliski lider grupy drugiej III ligi rozegrał w minioną sobotę. Trener Ryszard Wieczorek miał do dyspozycji szeroką kadrę, składającą się z 21 zawodników, co pozwoliło mu na wystawienie dwóch różnych jedenastek w każdej połowie.

Cieszy nie tylko okazała zdobycz bramkowa, ale też styl, w jakim podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka sięgnęli po wygraną. A ten napawa optymizmem, bo choć to dopiero początek okresu przygotowawczego przez całe spotkanie gospodarze narzucali rywalom całkiem niezłe tempo gry, a gdyby  jeszcze skrupulatniej przyłożyli się do strzałów, rezultat spotkania mógłby być  znacznie okazalszy.

Reprezentujący na co dzień grupę pierwszą III ligi RKS jedynie na początku meczu odważnie zapuszczał się w strefę bramkową miejscowych. Później musiał skupić się na działaniach defensywnych, bo rozwijający skrzydła KKS sukcesywnie przejmował kontrolę nad spotkaniem. Rosnąca przewaga gospodarzy znalazła odzwierciedlenie w dorobku bramkowym. Jeszcze przed przerwą miejscowi zapisali na swoim koncie trzy gole. Rozpoczął w 26. minucie Robert Tunkiewicz, precyzyjnym strzałem przy bliższym słupku. Na kolejne dwie bramki nie trzeba było długo czekać. Obie padły po niemal identycznie przeprowadzonych akcjach. Najpierw prostopadłe zagranie z głębi pola wykorzystał pozyskany tej zimy Mateusz Majewski, a kilkadziesiąt sekund później podobne zagranie zamienił na gola Nikodem Zawistowski, pokonując w sytuacji sam na sam bramkarza przyjezdnych.

Dysponujący szerokim składem trener Wieczorek na drugą połowę desygnował odmienioną jedenastkę, która również wywiązała się z zadania na solidnym poziomie, dokładając do wyniku kolejne dwa trafienia. Oba padły w wyniku podyktowanych „jedenastek”, a ich  autorem był Mateusz Żebrowski. Pierwszy karny dla „Trójkolorowych” wymierzony został przez sędziego w 55. minucie po zagraniu piłki ręką przez jednego z zawodników Radomska. Drugi w 86. minucie po faulu na Fabianie Hiszpańskim. Okazji do podwyższenia wyniku mieli kakaesiacy więcej. W 57. minucie poprzeczkę zaliczył Żebrowski, a w 81. minucie w słupek główkował Tunkiewicz. Szansę na honorowe trafienie goście mieli w 56. minucie, nie zdołali jednak wykorzystać zamieszania w kaliskiej defensywie i piłka trafiła w obramowanie bramki.

Meczem z RKS-em kaliski trzecioligowiec zakończył drugi tydzień przygotowań do rundy rewanżowej. W tym tygodniu ekipa trenera Wieczorka sprawdzi się w dwóch sparingach. W środę o 18:00 na Majkowskim Wembley podejmie zespół Pogoni Nowe Skalmierzyce, a w sobotę zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Kluczbork.

Sparing, 25.01.2020,  Majkowskie Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu KKS Kalisz – RKS Radomsko 5:0 (3:0) 1:0 Robert Tunkiewicz 26. min, 2:0 Mateusz Majewski 34. min, 3:0 Nikodem Zawistowski 35. min, 4:0 Mateusz Żebrowski 55. min (k)., 5:0 Mateusz Żebrowski 86. min (k).

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak (45. Patryk Pawela) – Damian Ślesicki (45. Filip Szewczyk), Kacper Górski (45. Mateusz Gawlik), Paweł Łydkowski (45. Wiktor Smoliński), Marcin Radzewicz (45. Mateusz Mączyński), Adrian Łuszkiewicz (45.Michał Borecki), Robert Tunkiewicz (45.  Daniel Kamiński), Nikodem Zawistowski (45. Fabian Hiszpański), Sebastian Kaczyński (68.Robert Tunkiewicz), Kamil Sabiłło (68. zawodnik testowany), Mateusz Majewski (45.Mateusz Żebrowski)