Strona główna Aktualności Porażka na własnym parkiecie. Energa MKS Kalisz przegrywa z ŁKS Commercecon Łódź 0:3

0
0

Sromotna porażka. Siatkarki Energa MKS Kalisz przegrały na własnym parkiecie z drużyną ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (19:25, 21:25, 22:25) w zaległym meczu z pierwszej kolejki TAURON Ligi. MVP Roberta Ratzke.

W ostatniej kolejce oba zespoły wygrały swoje mecze po 3:0. Kaliszanki zwyciężyły UNI Opole, a łodzianki Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz.

W tym spotkaniu również padł wynik 3:0. Łodzianki od początku narzuciły rywalkom swój styl gry i utrzymywały przewagę do końca. Gospodynie tylko momentami potrafiły nawiązać wyrównaną walkę. Dwa pierwsze sety ŁKS Commercecon wygrał pewnie. W drugim prowadził 24:20 i spokojnie czekał na skończenie piłki setowej.

Najbardziej wyrównany był trzeci set, choć łodzianki zaczęły również pewnie od swojej przewagi. W połowie przyjezdne prowadziły 17:14 i widać było, że kaliszankom ciężko będzie podjąć walkę. Jednak gospodynie zmniejszyły straty do jednego punktu i probówały doprowadzić do czwartej partii. Jednak ŁKS Commercecon zwiększył prowadzenie do 23:20. Energa MKS zdobyła dwa kolejne punkty. Przerwa dla zespołu gości podziałała, który postawił kropkę nad i.

ŁKS Commercecon wygrał trzeci mecz i zajmuje czwarte miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do trzecich mistrzyń Polski Grupy Azoty Chemik Police.