Strona główna Aktualności Punkty jadą do Kalisza! Szczypiorniści Energi MKS pokonują Sandra SPA Pogoń Szczecin!

0
0

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni kolejny już raz przegrali jedną bramką. Tym razem górą w pojedynku ze szczecinianami okazała się ekipa z Kalisza, która wybroniła ostatnią sytuację na remis i wywiozła z Twardowskiego cenne 3 punkty.

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni po dwóch wyjazdowych porażkach, jedną bramką oraz po karnych chcieli za wszelką cenę przełamać złą passę i odnieść pierwsze zwycięstwo w PGNiG Superlidze. Pierwsze minuty spotkania wyglądały zgoła odmiennie niż te w Lubinie. Podopieczni Wojciecha Jedziniaka po boisku poruszali się bardzo pewnie i w 4 minucie po bramce Dawida Krysiaka prowadzili już 4 – 1, a w 7 minucie było już 6 – 2. Minimalna przewaga w granicach 3 bramek była do 22 minuty, kiedy to na tablicy świetlnej widniał wynik 11 – 8. Chwilę później kilka dobrych interwencji Jana Hrdlicki, które zamienił na kontrę Łukasz Kużdeba i spotkanie zrobiło się ponownie wyrównane. Na przerwę obydwie drużyny schodziły z podniesioną głową. Mecz toczył się w bardzo szybkim tempie, było mało błędów i skutecznych interwencji bramkarzy.

Druga część spotkania rozpoczęła się od skutecznego rzutu Dawida Krysiaka z karnego na który odpowiedział Jędrzej Zieniewicz. Szczecińska defensywa miała ogromny problem z poradzeniem sobie z lewym rozgrywającym kaliskiej ekipy. Wspomniany Zieniewicz wspólnie ze skrzydłowymi Michałem Drejem i Miłoszem Bekiszem wyprowadzili gości na kilkubramkowe prowadzenie, które w 54 minucie wynosiło już 4 bramki. Zryw szczecinian w przerwie zwiastował niesamowite emocje. 3 bramki z rzędu pozwoliły na zniwelowanie strat do jednej bramki, a do końca spotkania zostały jeszcze dwie minuty. Kolejna akcja w ataku to wykluczenie Matiji Starcevicia i pudło Piotra Krępy. Szczecinianie mieli jeszcze szanse na wyrównanie, wyrzucili z boiska Michała Dreja, grali w przewadze w ataku, ale rzut Pawła Krupy obronił Jan Hrdlicka. Ostatecznie kaliszanie wygrali 29 – 28 i pną się w górę w tabeli.

Sandra SPA Pogoń Szczecin – Energa MKS Kalisz 28 – 29 (16 – 16)

Sandra SPA Pogoń Szczecin – Viunyk, Arsenić – Krysiak 7, Cherkashchenko 5, Wrzesiński 4, Zalevskiy 3, Krupa 3, Starcevic 3, Krok 1, Kapela 1, Mitruczuk 1, Polok, Nowak, Wiśniewski

Energa MKS Kalisz – Hrdlicka, Szczecina – Zieniewicz 8, Adamczyk 6, Kużdeba 4, Drej 3, Krępa 2, Góralski 2, Pilitowski K. 2, Bekisz 2, Pilitowski M., Pedryc, Kus