Strona główna Aktualności Rewitalizacyjny przestój. Miasto po raz kolejny nie wyłoniło ostatecznego wykonawcy projektu

Rewitalizacyjny przestój. Miasto po raz kolejny nie wyłoniło ostatecznego wykonawcy projektu

0
0

Rewitalizacja Głównego Rynku będzie musiała jeszcze trochę poczekać. Miasto po raz kolejny nie wyłoniło ostatecznego wykonawcy projektu. Przetarg ostatecznie unieważniono.

Do przetargu w sprawie rewitalizacji Głównego Rynku przystąpiły firmy „WERBUD” Roboty Drogowo-Budowlane Piotr Pleśnierowicz oraz „DROMEX” Firma Handlowo-Usługowa Roboty Drogowo-Budowlane Robert Pleśnierowicz z miejscowości Pośrednik w podkaliskiej gminie Koźminek. Złożona przez przedsiębiorcę oferta opiewała na kwotę 14 mln 165 tysięcy złotych. Tymczasem miasto Kalisz na ten cel mogło przeznaczyć jedynie 9 mln złotych. Nie pozostało więc nic innego, jak unieważnić postępowanie przetargowe. Powodem stała się właśnie cena realizacji inwestycji zaproponowana przez firmy biorące w nim udział.

Projekt rewitalizacji Głównego Rynku zakłada m. in. całkowitą wymianę powierzchni, nasadzenia drzew, montaż ławek i koszy na śmieci, stojaków na rowery, fontanny, a także utworzenia hotspotu i tym samym umożliwienia korzystania przez odwiedzających rynek z darmowego Internetu. Ponadto po ukończeniu inwestycji na rynku mają stanąć nowe pawilony dla kwiaciarzy, makieta śródmieścia oraz regał z książkami, a także zostanie wyeksponowany przeszklony wykop archeologiczny, odsłaniający warstwy bruku, które zachowały się do tej pory w tej części rynku. Na odnowę czeka również zostanie zabytkowa pompa wodna z tyłu budynku Ratusza.

7 marca 2018 roku ogłoszony został przetarg nieograniczony na wyłonienie wykonawcy przebudowy Głównego Rynku. Potencjalni wykonawcy mogli składać swoje oferty do dnia 27 marca br. Wyłoniony w przetargu wykonawca miał przystąpić do realizacji zamówienia niezwłocznie po podpisaniu umowy, a wykonanie zamówienia zakończy nie później niż do dnia 31 października 2018 r.

Obecny układ Głównego Rynku powstał w latach 1919-1933, zaś w latach 70-tych dokonano przebudowy jego nawierzchni. Przygotowanie obecnego projektu zostało poprzedzone badaniami archeologicznymi w latach 2016-2017.

Wczytaj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

ToTo Sushi. Najświeższe składniki i nowoczesne podejście do tradycyjnej japońskiej kuchni

Poczuj cudowną atmosferę i pozwól od razu przenieść się do Japonii. ToTo Sushi w Kaliszu t…