Strona główna Sport SPORT. Wyjazdowe zwycięstwo KKS-u nad Zniczem Pruszków! Kapitan z cennym trafieniem

0
1

Mimo skromnego rezultatu, kakaesiacy mają powody do zadowolenia z czwartego zwycięstwa w sezonie. Duma Kalisza pokonała na wyjeździe ekipę Znicza Pruszków 1:0, w meczu 7. kolejki eWinner 2. ligi. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył kapitan “Trójkolorowych”, Mateusz Gawlik, który w 11. minucie starcia wykorzystał błąd defensywy gospodarzy i zamieszanie w polu karnym.

Na pierwsze, groźne uderzenie czekaliśmy do 10. minuty. Strzał zza pola karnego jednego z kakaesiaków sparował na rzut rożny goalkeeper Znicza. Podopieczni Ryszarda Wieczorka w pełni wykorzystali ten stały fragment gry. Defensorzy gospodarzy nie porozumieli się, a piłka, po odbiciu się od poprzeczki, padła łupem Mateusza Gawlika, który jako pierwszy wpisał się na listę strzelców.

Na początku starcia zespół z Pruszkowa dość niepewnie postępował w formacji obronnej, choć Maciej Krakowiak nie pozostawał bez pracy. Świetną interwencję kaliski bramkarz zaprezentował kilka minut później, broniąc uderzenie z bliskiej odległości. Odpowiedź KKS-u nadeszła dość szybko. Strzał Piotra Giela, z pola karnego rywali, był bardzo groźny, ale ostatecznie futbolówka minimalnie minęła prawy słupek bramki. W 25. minucie rywalizacji mocny i solidny strzał z 20 metra oddał Michał Borecki, ale w tej sytuacji dobrze między słupkami spisał się Jan Jurczak, bramkarz gospodarzy. Do końca pierwszej połowy podopieczni Ryszarda Wieczorka przeważali w posiadaniu piłki (63% do 37%), choć nie skutkowało to dużą ilością celnych strzałów (3). Rywale oddali natomiast 2 celne uderzenia.

W 53. minucie wiele szczęścia mieli gospodarze. Piłka, po uderzeniu z pola karnego jednego z kakaesiaków, odbiła się od słupka. Dość ofensywna postawa drużyn mogła dać do zrozumienia, że kolejna bramka w starciu wisi w powietrzu. Gospodarze skutecznie byli zatrzymywani przez linię defensywną KKS-u. Formacja obronna Znicza natomiast generowała sama sobie dużo problemów. Bramkarz rywali nie popisał się przy dość prostym uderzeniu z rzutu wolnego w 67. minucie – ostatecznie “Trójkolorowi” wywalczyli w tej okazji rzut rożny. W 81. minucie dobrym refleksem wykazał się Maciej Krakowiak, który skutecznie wybronił groźne uderzenie z rzutu wolnego. Do ostatniego gwizdka na murawie panowała nerwówka, lecz ostatecznie to Duma Kalisza odnotowała w tej kolejce komplet punktów.

***
7. kolejka sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi, 04.09.2021, godz. 16:00, Stadion MZOS, ul. Bohaterów Warszawy 4, Pruszków
Znicz Pruszków – KKS Kalisz 0:1 (0:1)
0:1 Mateusz Gawlik 11. min.

Znicz Pruszków: Jan Jurczak – Marcin Bochenek, Krystian Pomorski, Martin Baran, Peter Drobňák – Krystian Tabara (68. min Bartłomiej Kręcichwost), Szymon Kaliniec (80. min Jakub Ostrowski), Tymon Proczek (46. min Shuma Nagamatsu), Maciej Machalski, Dawid Barnowski (86. min Gabor Grabowski) – Mariusz Gabrych.

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Nikodem Zawistowski (84. min Filip Kendzia), Przemysław Stolc, Mateusz Gawlik, Mateusz Mączyński, Marcin Radzewicz (84. min Jakub Staszak) – Toni Segura (68. min Bartłomiej Maćczak), Kamil Koczy (68. min Daniel Kamiński), Mateusz Wysokiński (86. min Mateusz Majewski), Michał Borecki – Piotr Giel.

Żółte kartki: Drobňák (Znicz) i Zawistowski, Mączyński, Borecki, Stolc (KKS).