Strona główna Aktualności TAURON Liga. Drużyna Energi MKS Kalisz przegrywa z ŁKS Commercecon Łódź 0:3 [FOTO]

0
0

Siatkarki Energi MKS Kalisz przegrały z drużyną ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (12:25, 14:25, 19:25) w meczu 14. kolejki TAURON Ligi. MVP Katarzyna Zaroślińska-Król.

Łodzianki zajmują czwarte miejsce w tabeli i na pewno nie jest to kres ich możliwości oraz aspiracji. Gospodynie również patrzą w górę tabeli. W tym sezonie młody zespół z Kalisza pokazał się już kilka razy z dobrej strony. W Łodzi oba zespoły rozegrały interesujący mecz, wygrany przez kaliszanki 3:2. Zapowiadał się ciekawy rewanż. Niestety, takim nie był.

Pierwszy set takim na pewno nie był. Przewaga 16:2 jaką uzyskały przyjezdne najlepiej świadczy o przebiegu tego fragmentu meczu. Można tylko dodać, że Katarzyna Zaroślińska-Król zdobyła siedem punktów, a sześć zanotowały łodzianki błokiem. W drugiej partii nic się praktycznie nie zmieniło. Rozpoczęła się od prowadzenia zespołu gości 2:6 i 4:8. W połowie partii przewaga zmniejszyła się do 14:16, ale niebawem mieliśmy 14:22. Gospodynie miały takie statystyki, o których chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. Dominacja ŁKS Commercecon była tak wyraźna jaką rzadko spotyka na boiskach TAURON Ligi. W trzeciej partii trwała dalej deklasacja kaliszanek i biorąc pod uwagę oczekiwania można było czuć się rozczarowanym przebiegiem tego spotkania.