Strona główna Sport Drużyna KKS-u Kalisz pokonała w sparingu występującą w klasie okręgowej Olimpię Brzeziny 3:0

0
0

Grająca w odmłodzonym składzie drużyna KKS-u Kalisz pokonała w sobotnim sparingu występującą w klasie okręgowej Olimpię Brzeziny 3:0. Wszystkie gole dla niebiesko-biało-zielonych padły w drugiej połowie, a na listę strzelców wpisali się Daniel Stanclik, Daniel Kamiński i Nikodem Zawistowski.

W pierwszym po zakończeniu rundy jesiennej sparingu trener Ryszard Wieczorek dał odpocząć zawodnikom, którzy stanowili o sile zespołu w zmaganiach ligowych. Na ławce zasiadł w sobotę m.in. Kamil Kosut, w meczowym składzie nie zobaczyliśmy ponadto Mateusza Gawlika, Mateusza Mączyńskiego, Mateusza Żebrowskiego, Roberta Tunkiewicza, Marcina Radzewicza czy Adriana Łuszkiewicza. Z kolei Michał Borecki, Fabian Hiszpański i Mateusz Żytko pojawili się na murawie dopiero w drugiej połowie spotkania. I to właśnie po zmianie stron Kakaesiacy zaczęli zdobywać bramki. Przed przerwą, choć wypracowali kilka niezłych sytuacji, nie zdołali pokonać byłego bramkarza KKS-u Jacka Kuświka.

Worek z bramkami rozwiązał w 55. minucie Daniel Stanclik, który mocnym uderzeniem ze strefy  pola karnego otworzył wynik spotkania. On też jedenaście minut później powalczył o piłkę dograną przez Fabiana Hiszpańskiego, a następnie podał do Daniela Kamińskiego, który  pewnym i mocnym uderzeniem skierowała piłkę do siatki podwyższając prowadzenie na 2:0. Kropkę nad „i” postawił Nikodem Zawistowski. Tuż przed końcowym gwizdkiem młody pomocnik KKS-u zmylił obrońcę Olimpii i uderzeniem w długi róg ustalił wynik spotkania.

Warto zaznaczyć, że w wyjściowej jedenastce, oprócz samych młodzieżowców, po raz kolejny znaleźli się zawodnicy występujący  na co dzień w drużynie Juniorów Młodszych. Dla Mateusza Reglinga był to pierwszy występ z seniorskim zespołem. Z kolei Jakub Zachara i Wiktor Smoliński grali już wcześniej w meczu kontrolnym przeciwko kaliskiej Prośnie, a drugi z nich zadebiutował nawet w trzeciej lidze, pojawiając się w końcówce ostatniego meczu tej jesieni z Nielbą Wągrowiec.

Dla podopiecznych trenera Ryszarda Wieczorka pojedynek z Olimpią Brzeziny był przedostatnią grą kontrolną w tym roku. W najbliższą sobotę, na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej, Kakaesiacy zagrają towarzysko z drugim zespołem Piasta Gliwice. Początek meczu o godzinie 12.00, wstęp wolny.

Sparing, 23.11.2019 r., Wał Matejki 2

KKS Kalisz – Olimpia Brzeziny 3:0 (0:0)

1:0 Daniel Stanclik 56. min, 2:0 Daniel Kamiński 66. min, 3:0 Nikodem Zawistowski 87. min.

KKS Kalisz: Patryk Pawela – Damian Ślesicki (68. Mikołaj Zawistowski), Wiktor Smoliński (46. Mateusz Żytko), Paweł Łydkowski (68. Wiktor Smoliński), Mikołaj Zawistowski (46. Szymon Janczak), Mateusz Regling (46. Fabian Hiszpański), Daniel Kamiński (68. Jakub Zachara), Jakub Zachara (46. Michał Borecki), Nikodem Zawistowski, Damian Poliński, Daniel Stanclik.