Strona główna Aktualności Energa Wybrzeże Gdańsk przegrywa w 7. serii ORLEN Superligi z Energą MKS Kalisz [FOTO]

0
0

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrywa w 7. serii ORLEN Superligi z Energą MKS Kalisz. MVP meczu wybrany został bramkarz gości, Krzysztof Szczecina.

Początek spotkania zapowiadał zaciętą walkę miedzy obiema drużynami. W pierwszej minucie na linii 7. metra stanął Mateusz Jachlewski, który swoim skutecznym trafieniem otworzył wynik meczu. Natomiast pierwszą bramkę dla gości zdobył Gracjan Wróbel. Po celnym rzucie Jakuba Będzikowskiego w 11 minucie to gdańszczanie wyszli na prowadzenie 7:5. Szybko stratę odrobili kaliszanie.

Po rzucie przez całe boisko bramkarza, Krzysztofa Szczeciny na tablicy wyników było już 7:8. Do 25 minuty gra toczyła się punkt za punkt, z lekką przewagą Energi Wybrzeże Gdańsk. Jednak w ostatnich minutach pierwszej partii skuteczniejsi okazali się gracze Energi MKS Kalisz. Skuteczny był Piotr Krępa, który w tym czasie zanotował 3 celne trafienia. Bardzo dobrze w bramce spisywał się Krzysztof Szczecina, mocno dokładając się do zwycięstwa MKS w pierwszej partii (15:16).

Na początek drugiej połowy celnie ze skrzydła trafił, wracający do składu gdańszczan, Paweł Miklikowski (16:16). Za moment swoją bramkę dołożył Patryk Pieczonka (17:16). Gdańszczanie odzyskali prowadzenie, które utrzymywali do 38 minuty. Jednak po chwili do głosu wrócili kaliszanie, którzy swoją skuteczną grą w defensywie, udaremniali próby gospodarzy. Dodatkowo dokładali celne rzuty w wykonaniu m.in. Bartosza Kowalczyka oraz Konrada Pilitowskiego (23:27). Mimo chęci dogonienia rywali i trzech bramek Macieja Papiny na koniec meczu, to goście okazali się lepsi i zwyciężyli 30:34.

Energa Wybrzeże Gdańsk – Energa MKS Kalisz 30:34 (15:16) / MVP- Krzysztof Szczecina

Energa Wybrzeże Gdańsk: Poźniak, Zakrzewski – Pieczonka 7, Miklikowski 4, Powarzyński 3, Papina 3, Jachlewski 3, Siekierka 3, Zmavc 2, Papaj 2, Będzikowski 1, Milicević 1, Peret 1, Domagała, Niedzielenko, Stępień
Kary: 8 minut (Miklikowski, Siekierka- po 2 minuty, Zmavc-4 minuty)
Karne: 2/3

Energa MKS Kalisz: Szczecina, Hrdlicka – Krępa 9, Kowalczyk 7, Wróbel 4, Pilitowski 4, Bekisz 4, Góralski 2, Nejdl 2, Starcević 1, Kus, Karlas, Biernacki, Karpiński

Kary: 14 minut (Kowalczyk 4 min., Wróbel, Góralski, Nejdl, Kus, Biernacki – po 2 min)