Strona główna Aktualności KKS Kalisz zmierzył się ze Stomilem Olsztyn! Remis w ramach 25. kolejki eWinner 2. ligi

0
0

Remisem zakończyło się spotkanie w ramach 25. kolejki eWinner 2. ligi, w którym KKS zmierzył się ze Stomilem Olsztyn. Jest to cenny punkt, biorąc pod uwagę przebieg rywalizacji oraz fakt, że w 73. minucie przegrywaliśmy. Na listę strzelców w ekipie Dumy Kalisza wpisali się Nestor Gordillo i Mateusz Wysokiński.

Po dość ofensywnym początku meczu, w 10. minucie rezultat spotkania otworzył Nestor Gordillo. Hiszpan był faulowany w polu karnym i pewnie odpłacił się przyjezdnym za to przewinienie. Była to jedenasta bramka w lidze autorstwa kaliskiego pomocnika. Chwilę później ofensywny rajd, po świetnym, prostopadłym podaniu Gordillo, na gola mógł zamienić Nikodem Zawistowski, ale w czas został przyblokowany przez defensorów Stomilu. W 19. minucie goście wyrównali, również po rzucie karnym. Maciej Krakowiak faulował przeciwnika, a z 11 metrów nie pomylił się Piotr Kurbiel. Jeszcze przed przerwą Mateusz Wysokiński mógł zapisać się na listę strzelców, jednak nie wykorzystał wrzutki dobrze spisującego się w tej rywalizacji Nestora Gordillo.

W 54. minucie Michał Borecki chybił w niemal stuprocentowej okazji, stworzonej przez dogranie Piotra Giela. Pomocnik próbował także zdobyć bramkę uderzeniami z dystansu – jedną z takich prób oglądaliśmy w 66. minucie. Po pechowej interwencji wślizgiem, Mateusz Gawlik skierował piłkę do własnej bramki w 73. minucie. Stomil prowadził 2:1, co jeszcze bardziej zmotywowało podopiecznych Bartosza Tarachulskiego do walki. Remis w meczu zapewniło piękne uderzenie Mateusza Wysokińskiego z 16. metra. Przy strzale kakaesiaka pod poprzeczkę, goalkeeper drużyny gości nie miał szans.

**
25. kolejka sezonu 2022/2023 eWinner 2. ligi, 31.03.2023, godz. 18:00, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu

KKS Kalisz – Stomil Olsztyn 2:2 (1:1)
1:0 Néstor Gordillo 10. min k., 1:1 Piotr Kurbiel 20. min k., 1:2 Mateusz Gawlik 73. min s. 2:2 Mateusz Wysokiński 79. min.

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 17. Jakub Głaz (64. min 16. Bartłomiej Putno), 42. Wiktor Smoliński, 3. Mateusz Gawlik, 26. Filip Kendzia (77. min 14. Bartosz Gęsior), 6. Kasjan Lipkowski (72. min 77. Daniel Kamiński) – 37. Nikodem Zawistowski (78. min 38. Jakub Wilczyński), 11. Michał Borecki, 24. Mateusz Wysokiński, 10. Néstor Gordillo – 9. Piotr Giel.

Stomil Olsztyn: 39. Jakub Mądrzyk – 14. Filip Szabaciuk, 4. Igor Kośmicki, 25. Hubert Sadowski, 26. Bartosz Waleńcik, 50. Michał Karlikowski (56. min 66. Dawid Kalisz) – 7. Hubert Krawczun, 28. Marcin Stromecki (46. min 8. Maciej Spychała), 15. Shun Shibata, 10. Karol Żwir (89. min 99. Kacper Kondracki) – 9. Piotr Kurbiel (67. min 20. Werick Caetano).

Żółte kartki: Krakowiak, Gawlik, Gordillo (KKS) i Shibata, Szabaciuk (Stomil).