Strona główna Aktualności Listopad w Domu Sąsiedzkim przy ul. Podgórze 2-4

Listopad w Domu Sąsiedzkim przy ul. Podgórze 2-4

0
0

Ekologiczne rękodzieło, warsztaty poetyckie, wolontariat w kulturze, dziecięce zabawy podwórkowe – przedstawiamy wybrane wydarzenia, skierowane do różnych grup wiekowych o różnych potrzebach i zainteresowaniach. Nowe propozycje oraz stałe, sprawdzone punkty programu – poszukajcie czegoś dla siebie i wpadajcie do Domu Sąsiedzkiego!


Udział we wszystkich wydarzeniach Domu Sąsiedzkiego jest BEZPŁATNY. Wystarczy zarezerwować miejsce mailowo: domsasiedzkikalisz@gmail.com lub przez wiadomość na naszym Facebooku. Wszystkie aktualne wydarzenia i informacje o tym, co dzieje się u nas znajdziecie na FacebookuInstagramie.

  • Zabawy podwórkowe #dzieci #zabawa #natura

www.facebook.com/events/607068977697595

7 i 14 listopada, g. 15.30-16.30

To inspirowane działaniem leśnych przedszkoli i szkół zajęcia w na świeżym powietrzu (ogród Domu Sąsiedzkiego na ul. Podgórze 6), odbywające się bez względu na pogodę. To coś w rodzaju „dzikiej świetlicy”, gdzie uczestnicy_czki kierowani_e będą w stronę wrażliwości na naturę i nauki czerpania z jej darów.

Zapraszamy dzieci w wieku 6+, które lubią się ubrudzić, pogrzebać w ziemi i udawać, że liście to pieniądze, a patyki to magiczne różdżki. Prowadzenie: Monika Anioł-Spałka – pedagożka i edukatorka przyrody.

Uwaga! Na listopadowe zajęcia zabierzcie ze sobą czołówki!

  • Łaty, naprawianie haftowaniem #warsztaty #rękodzieło #zerowaste #moda

www.facebook.com/events/522113273116925

16 listopada, g. 17.00

Warsztaty z naprawiania ubrań. Na pierwszy ogień – łaty i jeansy! Marta Dutka (www.facebook.com/NappiDutka) – nasza specjalistka od rękodzieła, szycia, tkanin i odpowiedzialnej mody podzieli się sposobami na piękne łaty, które nie tylko zakryją dziury i przetarcia, ale też ozdobią ubrania.

Dom Sąsiedzki to miejsce, które jest zawsze otwarte na nowe inicjatywy i pomysły mieszkańców/nek Kalisza – jeśli macie pomysł na działanie, szukacie przestrzeni lub ludzi, z którymi chcecie rozwijać zainteresowania, zapraszamy do nas!


PZA / za Dom Sąsiedzki

Wczytaj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Uszkodzenie zaworu sieci wodociągowej na Głównym Rynku. Kilka budynków bez wody! [FOTO]

Awaria sieci wodociągowej na Głównym Rynku w Kaliszu. W czwartek przed …