Strona główna Sport Pierwsza w sezonie porażka KKS-u. Piłkarze przegrali spotkanie z Świtem Skolwin Szczecin 0:1

0
0

Piłkarze KKS-u Kalisz przegrali sobotnie spotkanie z Świtem Skolwin Szczecin 0:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył dla gospodarzy, z rzutu karnego, Adam Nagórski. To pierwsza porażka podopiecznych Ryszarda Wieczorka w sezonie 2019/2020.

W całym spotkaniu okazji do zdobycia gola nie mieli goście zbyt dużo, a jeśli już udało się je stworzyć zawodziła skuteczność. W dodatku obie ekipy nie pobłażały sobie na murawie, czego efektem było aż 9 żółtych kartek, które podyktował, arbiter główny spotkania.

Jako pierwszy na listę strzelców, już w 17. minucie, mógł wpisać się Robert Tunkiewicz, niestety piłka po jego uderzeniu głową trafiła w poprzeczkę. Kolejną szansę miał Andrzej Trubeha, ale strzał z bliskiej odległości wybronił bramkarz Świtu, Przemysław Matłoka. Na pochwałę zasługuje także kaliski golkiper Józef Burta, którego kapitalne interwencje z 15. i 36. minuty uchroniły kaliską ekipę przed stratą gola. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy meczu wynik próbował otworzyć Paweł Łydkowski, ale i jego uderzenie z główki trafiło w dobrze ustawionego przed linią bramkową Matłokę.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się akcja z 64. minuty. Wtedy, po faulu na Pawle Krawcu, arbiter podyktował rzut karny, którego skutecznie wykorzystał Adam Nagórski. Po stracie bramki podopieczni Ryszarda Wieczorka do samego końca starali się doprowadzić choćby do remisu, niestety po raz kolejny w tym sezonie zawiodła skuteczność.

Mimo porażki kaliski zespół utrzymał pozycję lidera grupy drugiej III ligi, ale przewaga nad drugą w tabeli Radunią Stężyca stopniała do zaledwie punktu. Kolejne spotkanie rozegrają kaliszanie już w najbliższą sobotę, 5 października. Na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej zmierzą się z beniaminkiem rozgrywek, Unią Janikowo. Początek meczu o godzinie 18:00.

10. kolejka III ligi gr. 2, 28.09.2019, Stadion MOSRiR w Szczecinie / Świt Skolwin Szczecin – KKS Kalisz 1:0 (0:0)
1:0 Adam Nagórski 64. min.

Żółte kartki: Michał Borecki, Mateusz Mączyński, Mateusz Gawlik, Daniel Kamiński (KKS) oraz Grzegorz Szczepanik, Adam Ładziak, Paweł Krawiec, Krzysztof Filipowicz, Maciej Wyganowski (Świt).

KKS Kalisz: Józef Burta – Damian Ślesicki (83. Kacper Górski), Mateusz Gawlik, Mateusz Żebrowski, Mateusz Mączyński, Robert Tunkiewicz, Michał Borecki (58. Daniel Kamiński), Paweł Łydkowski, Adrian Łuszkiewicz, Andrzej Trubeha (65. Daniel Stanclik), Nikodem Zawistowski (69.Fabian Hiszpański).

Świt Skolwin Szczecin: Przemysław Matłoka – Patryk Bil, Grzegorz Szczepanik (71.Oskar Szczepanik), Adrian Mach, Adam Ładziak (64. Kacper Wojdak), Adam Nagórski (75. Przemysław Brzeziański), Konrad Żulpo, Paweł Krawiec, Krzysztof Filipowicz (86. Łukasz Kopeć), Patryk Baranowski, Maciej Wyganowski.