Strona główna Sport Piłka nożna. KKS Kalisz awansował do ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski

Piłka nożna. KKS Kalisz awansował do ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski

0
0

KKS Kalisz awansował do ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski. W minioną środę podopieczni Dariusza Marca wygrali w Jaraczewie z miejscowym GKS-em 2:1. Z dalszych rozgrywek odpadli natomiast piłkarze Prosny Kalisz, którzy ulegli na własnym boisku Ostrovii Ostrów Wielkopolski 0:2.

Zwycięstwo „trójkolorowych” nad liderem B-klasy, GKS-em Jaraczewo, do łatwych nie należało, ale też trzeba zaznaczyć, że trener Dariusz Marzec zdecydował się tego dnia na dość eksperymentalne zestawienie. Z podstawowego składu wystawił jedynie Mateusza Żytko i Gabriela Vidala Gonzaleza oraz wracającego po kontuzji Marcina Lisa. Odpoczywali tym razem Robert Tunkiewicz, Marcin Radzewicz, Mateusz Gawlik, Hubert Antkowiak i Adam Wasiluk, których zastąpili zawodnicy rzadziej pojawiający się na co dzień na murawie, jak choćby Jakub Staszak, Dominik Domagalski, Damian Ślesicki, Miłosz Owczarek, czy bramkarz Kamil Kosut. Absolutnym debiutantem był natomiast 17-letni Michał Gramczewski, wyróżniający się zawodnik drużyny juniorów starszych KKS-u, którego możliwości trener Marzec postanowił sprawdzić w swojej ekipie.

Niżej notowani rywale podeszli do spotkania z kaliskim trzecioligowcem bez kompleksów i z dużą determinacją. Już w trzeciej minucie, kiedy jeden z zawodników GKS-u uderzył zza pola karnego, mogli wyjść na prowadzenie. Piłka minęła jednak bramkę KKS-u. Podrażnieni takim powitaniem kaliszanie nie pozostali dłużni rywalom. Najpierw w dogodnej sytuacji znalazł się Damian Ślesicki, ale nieznacznie się pomylił, po chwili zaś w słupek trafił Marcin Lis. W 29. minucie nie było już mowy o pomyłce. Rzut z autu Tomasza Owczarka przyjął na głowę Marcin Lis i skierował piłkę do Krzysztofa Krysztofowicza, a ten pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Zaledwie pięć minut później bramkarz miejscowych po raz drugi zmuszony został do kapitulacji, kiedy mocnym uderzeniem zza szesnastego metra pokonał go Gabriel Vidal Gonzalez. Mimo prowadzenia satysfakcja kakaesiaków była jednak połowiczna, bo nie udało im się wykorzystać kilku dogodnych okazji do podwyższenia przewagi, a mieli je m.in. Krysztofowicz, Gonzalez i Miłosz Matuszewski.

Niestety takich zmarnowanych szans nie zabrakło też po przerwie, z czego nie omieszkali skorzystać ambitnie grający gospodarze. W 59. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, przytomnie w polu karnym zachował się Ruslan Denydyenko zdobywając kontaktowego gola. W 80. minucie ten sam zawodnik ponownie, i to poważnie, zagroził bramce kaliszan, wtedy jednak katastrofie zapobiegł Kamil Kosut, ale za dotkliwy faul na ukraińskim napastniku zapłacił czerwoną kartką. Końcowe dziesięć minut przyjezdni musieli zatem radzić sobie w osłabieniu, ale szczęśliwie utrzymali korzystny wynik, awansując do ćwierćfinału rozgrywek. Tam ich rywalem będzie Sokół Bralin, zespół z kaliskiej A-klasy, który dość niespodziewanie wyeliminował z dalszych rozgrywek czwartoligową Polonię Kępno (1:0).

W 1/4 Okręgowego Pucharu Polski nie zobaczymy też Prosny Kalisz, która w minioną środę uległa u siebie czwartoligowej Ostrovii Ostrów Wielkopolski 0:2. Gospodarze, choć nie byli faworytami tego spotkania, dzielnie stawili czoła gościom zza miedzy. Dopiero w 42. minucie wynik otworzył Maciej Kaniewski, a dalszy przebieg meczu wskazywał, że zakończy się on takim właśnie rezultatem. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się jednak Mateusz Ziemiański, choć wcześniej gracze Prosny mogli doprowadzić do wyrównania, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

Mecze 1/4 Okręgowego Pucharu Polski koordynowanego przez Kaliski OZPN odbędą się wiosną przyszłego roku.

1/8 Pucharu Polski (OZPN Kalisz), 10.10.2018r.,
GKS Jaraczewo – KKS Kalisz 1:2 (0:2)
0:1 Krzysztof Krysztofowicz 29. min, 0:2 Gabriel Vidal Gonzalez 34. min, 1:2 Ruslan Denydenko 59. min.

Żółte kartki: Szymon Izańczak (GKS Jaraczewo) oraz Gabriel Vidal Gonzalez (KKS Kalisz). Czerwona kartka: Kamil Kosut (KKS Kalisz, 80. min., za faul)

GKS Jaraczewo: Marcin Wojciechowski – Bartłomiej Twardowski (46. Dariusz Bolek), Konrad Glinkowski, Karol Tomczak, Tomasz Ratajczak, Artur Maciejowski, Marcin Urbaniak, Dariusz Małecki, Ruslan Denydenko (80. Szymom Izańczak), Przemysław Rzepka (58. Tomasz Styburski), Kamil Stefaniak (75. Jakub Gabryszak)

KKS Kalisz: Kamil Kosut – Jakub Staszak, Marcin Lis, Mateusz Żytko, Michał Gramczewski (80. Adam Wasiluk), Krzysztof Krysztofowicz, Dominik Domagalski, Tomasz Owczarek (46. Krzysztof Krysztofowicz), Damian Ślesicki, Miłosz Matuszewski, Gabriel Vidal Gonzalez.