Strona główna Aktualności Piłkarze KKS’u Kalisz pokonali Górnika Polkowice 3:1 w meczu 21. kolejki eWinner 2. ligi

0
0

KKS Kalisz z jedenastym zwycięstwem w sezonie! Podopieczni Bartosza Tarachulskiego, po pewnym i dobrym występie, pokonali Górnika Polkowice 3:1 w meczu 21. kolejki eWinner 2. ligi. Wygrana kaliszan mogła być okazalsza, ale kilka razy “Trójkolorowym” zabrakło szczęścia oraz skutecznego wykończenia.

Już w 7. minucie “Trójkolorowi” wykreowali sobie bardzo groźną okazję. W akcji “sam na sam”, strzał Piotra Giela wybronił daleko od linii bramkowej goalkeeper Górnika, a chwilę później w poprzeczkę trafił Nestor Gordillo. Hiszpan później znów był bliski wpisania się na listę strzelców, jednak ponownie zabrakło szczęścia. W 14. minucie pomocnik kropnął z narożnika w słupek. Gospodarze, po dłuższym fragmencie przewagi KKS-u, doszli do głosu w 20. minucie. Po dośrodkowaniu, z główki uderzył Arkadiusz Piech, a kapitalnie w tej sytuacji zachował się Maciej Krakowiak. Siły wyrównały się, a w 23. minucie Górnik mógł wyjść na prowadzenie. Znów strzałem z główki jeden z zawodników Górnika wykorzystał dośrodkowanie z wolnego i piłka trafiła do siatki. Sędzia gola jednak nie uznał, odgwizdując spalonego.

Na prowadzenie, jako pierwsi, wyszli w meczu kakaesiacy. Michał Borecki kapitalnie dograł piłkę z flanki, a futbolówkę główką skierował do siatki Kasjan Lipkowski. Od 28. minuty KKS prowadził 1:0! Przypomnijmy, że bramka młodzieżowego reprezentanta Polski otworzyła także rezultat środowego, pucharowego pojedynku ze Śląskiem Wrocław. Niewiele brakowało, aby w 39. minucie Lipkowski podwyższył prowadzenie. Uderzenie z 17. metra okazało się jednak minimalnie niecelne. W krótkim odstępie czasu Górnik Polkowice popełnił dwa proste błędy w defensywie, które poskutkowały celnymi uderzeniami Gordillo i Wysokińskiego.

Aktywny w meczu Lipkowski, krótko po rozpoczęciu drugiej połowy, mógł ponownie wpisać się na listę strzelców. Z jego kąśliwym strzałem dobrze poradził sobie jednak bramkarz gospodarzy. W 59. minucie błąd defensywy Górnika zamienili w bramkę kakaesiacy. Mateusz Wysokiński wyłuskał piłkę, dograł ją do Piotra Giela a ten skutecznie pokonał goalkeepera “Zielono-Czarnych”. Głodny trafienia Gordillo spróbował w 66. minucie zdobyć gola z dystansu. Niezbyt pewną interwencję bramkarza gospodarzy wykorzystał Nikodem Zawistowski, dobijając futbolówkę.

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego prowadzili w Polkowicach 3:0 i dalszy przebieg meczu wydawał się już tylko formalnością. Arkadiusz Piech wlał trochę nadziei w serca kolegów w 77. minucie, gdy nieupilnowany w polu karnym przez kaliską defensywę pokonał Macieja Krakowiaka. Jeszcze w 88. minucie Jakub Wilczyński mógł dopisać swoje trafienie, ale piłka uderzona z główki przez napastnika, po dograniu z rzutu rożnego, odbiła się najpierw od poprzeczki a później od słupka. Ostatecznie zwycięstwem Dumy Kalisza 3:1 zakończył się wyjazdowy pojedynek 21. kolejki.

***
21. kolejka sezonu 2022/2023 eWinner 2. ligi, 05.03.2023, godz. 12:30, Stadion Miejski przy ul. Kopalnianej 4 w Polkowicach
Górnik Polkowice – KKS Kalisz 1:3 (0:1)
0:1 Kasjan Lipkowski 28. min, 0:2 Piotr Giel 60. min, 0:3 Nikodem Zawistowski 66. min 1:3 Arkadiusz Piech 78. min

Górnik Polkowice: 1. Marcin Furtak – 29. Filip Baranowski (61. min 25. Karol Fryzowicz), 35. Damian Makuch, 33. Michał Czarny, 4. Jarosław Ratajczak (70. min 3. Mateusz Magdziak), 6. Rafał Karmelita – 18. Arkadiusz Piech, 22. Klaudiusz Krasa (70. min 23. Jan Kuźma), 20. Jewhenij Biłokiń, 8. Kacper Gościniarek (46. min 77. Jan Ciućka) – 9. Dominik Pisarek (46. min 30. Kamil Wacławczyk).

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 37. Nikodem Zawistowski (86. min 17. Jakub Głaz), 42. Wiktor Smoliński, 3. Mateusz Gawlik, 26. Filip Kendzia, 6. Kasjan Lipkowski – 71. Kamil Koczy (86. min 77. Daniel Kamiński), 11. Michał Borecki (87. min 14. Bartosz Gęsior), 24. Mateusz Wysokiński, 10. Néstor Gordillo (76. min 15. Wiktor Staszak) – 9. Piotr Giel (77. min 38. Jakub Wilczyński).

Żółte kartki: Biłokiń, Krasa, Makuch, Karmelita, Piech (Górnik) i Kendzia (KKS).