Strona główna Sport Porażka w Środzie Wielkopolskiej. Piłkarze KKS -u Kalisz pożegnali się z Pucharem [FOTO]

0
0

Piłkarze KKS-u Kalisz przegrali z Polonią Środa Wielkopolska 2:4 finałowy mecz w ramach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Poza okazałym trofeum podopieczni Sławomira Majaka stracili też prawo gry w pucharowych rozgrywkach centralnych.

Mecz od początku nie układał się po myśli przyjezdnych. Pierwszą bramkę stracili w już w 14. minucie. Pierwszą bramkę, podopieczni Sławomira Majaka stracili już w 14. minucie. Strzałem z narożnika pola karnego wynik na poczet Polonii otworzył Oskar Kozłowski. Na tym jednak gospodarze nie poprzestali i jeszcze przed przerwą dwukrotnie pokonali Adama Wasiluka. Autorem obydwu goli był Krzysztof Bartoszak, kapitan ekipy ze Środy.

W drugiej połowie podopieczni Sławomira Majaka zabrali się do odrabiania strat. Okazji ku temu nie brakowało, gorzej było ze skutecznością. Promyk nadziei pojawił się w 63. minucie, kiedy gola na 1:3 zdobył, strzałem głową, Mateusz Gawlik. Wydawało się, że losy finału nie są jeszcze przesądzone. Niestety na kwadrans przed upływem l regulaminowego czasu gry, za faul w środku boiska, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Robert Tunkiewicz.

Osłabienie „Kakaesiaków” gospodarze wykorzystali bardzo szybko. Kilkadziesiąt sekund później, strzałem przy bliższym słupku, na 4:1 dla Polonii podwyższył Adam Gajda. Rozmiar porażki przyjezdni zmniejszyli w 84. minucie. Wynik na 4:2 ustalił  główką Patryk Palat. W rezultacie Wielkopolski Puchar Polski trafił w ręce piłkarzy Polonii Środa Wielkopolska. Oni też zagrają w pucharowych rozgrywkach na szczeblu centralnym.

Udział zespołu KKS-u w rozgrywkach Pucharu Polski możliwy był dzięki wsparciu Urzędu Miasta Kalisza.

Finał Pucharu Polski Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, 12.06.2019r., Stadion 700-lecia Środy Wielkopolskiej.

Polonia Środa Wielkopolska – KKS Kalisz 4:2 (3:0)

1:0 Oskar Kozłowski 14. min, 2:0 Krzysztof Bartoszak 21. min, 3:0 Krzysztof Bartoszak 33. min, 3:1 Mateusz Gawlik 63. min, 4:1 Adam Gajda 76. min, 4:2 Patryk Palat 84. min.

Żółte kartki: Adam Gajda (Polonia Środa Wielkopolska), Robert Tunkiewicz (KKS Kalisz)

Czerwona kartka: Robert Tunkiewicz (75. min, druga żółta).

Polonia Środa Wielkopolska: Łukasz Radliński – Adam Borucki, Damian Buczma (64. Adrian Chopcia), Jakub Wilk (72. Krystian Pawlak), Szymon Zgarda, Jędrzej Kujawa, Krzysztof Bartoszak (69. Michał Górzyński), Adam Gajda (88. Jakub Gwit), Piotr Skrobosiński, Oskar Kozłowski, Luis Alfonso Henriquez Ledezma.

KKS Kalisz: Adam Wasiluk – Mateusz Gawlik, Mateusz Żytko, Nikodem Fiedosewicz, Mateusz Żebrowski, Gabriel Vidal Gonzalez, Ivan Vidal Gonzalez (78. min Marcin Lis), Robert Tunkiewicz, Pavlo Hordijczuk (45. min Patryk Palat), Hubert Antkowiak (59. min Patryk Jarantowicz), Ernest Dzięcioł (81. min Todor Trayanov).