Strona główna Aktualności Sensacja w Pucharze Polski! Drugoligowy KKS Kalisz wyrzucił z rozgrywek Widzew Łódź!

0
0

Zapowiadany wcześniej jako mecz sezonu pojedynek, z pewnością sprostał oczekiwaniom ponad 6 tysięcy kibiców na trybunach. “Trójkolorowi”, po rzutach karnych, pokonali ekipę PKO Ekstraklasy, Widzew Łódź, meldując się tym samym w kolejnej rundzie zmagań.

W 7. minucie goście mogli wyjść na prowadzenie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka odbiła się niefortunnie od Michała Boreckiego. W ostatnim momencie futbolówkę wybronił z linii Maciej Krakowiak. Długo kibice nie musieli czekać na pierwsze trafienie. Niepilnowany w polu karnym Nestor Gordillo kropnął w kierunku bramki, po zgraniu Piotra Giela. Goalkeeper Widzewa nie miał szans przy tym uderzeniu i od 12. minuty “Trójkolorowi” prowadzili 1:0. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego poszli za ciosem i niespełna 10 minut później podwyższyli prowadzenie. Z rożnego dośrodkował Adrian Łuszkiewicz, a wrzutkę na głowę kapitalnie wykorzystał Filip Kendzia. Ofensywa KKS-u wciąż trwała i za moment na tablicy mieliśmy już wynik 3:0. Hiszpan przyjął piłkę i celnie uderzył po ziemi.

Duma Kalisza nie odpuszczała Widzewowi, ciągle przebywając w wysokim pressingu. W 38. minucie zabrakło wykończenia po dobrej akcji w polu karnym Nikodema Zawistowskiego. Później groźny znów był Gordillo, który nie sięgnął futbolówki po dośrodkowaniu. Pierwszego gola przyjezdni zdobyli w 41. minucie. Jordi Sanchez uderzył z główki, po wrzutce w pole karne. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem KKS-u.

Widzew rozpoczął drugą połowę od dwóch groźnych akcji. W jednej dobrze spisali się kaliscy defensorzy, w drugiej uderzenie okazało się minimalnie niecelne. Kakaesiacy z minuty na minutę wyglądali słabiej na murawie, oddawali też sporo wolnego pola rywalowi. W 55. minucie błąd Filipa Kendzi w polu karnym wykorzystał Jordi Sanchez. Widzew zdobył tym sposobem trafienie kontaktowe. W końcówce drugiej połowy Sanchez mógł zapewnić gola na remis Widzewowi. Hiszpański pomocnik mocno przestrzelił jednak z 16. metra. Podopiecznym Bartosza Tarachulskiego nie udało się utrzymać korzystnego wyniku do końca drugiej połowy. Faul w polu karnym Macieja Krakowiaka poskutkował jedenastką dla Widzewa. Z wapna, gola na 3:3 zdobył Marek Hanousek. Na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej 19-29 mieliśmy dogrywkę.

W 6. minucie doliczonego czasu, kapitalną interwencją popisał się Krakowiak, który wybronił akcję “sam na sam”. Tuż przed zakończeniem pierwszej części, faulowany w polu karnym był Nikodem Zawistowski. Rzut karny wykorzystał bezbłędnie Mateusz Gawlik i przed krótką przerwą, “Trójkolorowi” prowadzili 4:3. Wspominamy wcześniej Marek Hanousek znów wyrównał w spotkaniu, już w 108. minucie. Gdy wszyscy na stadionie przygotowywali się do rzutów karnych, w 117. minucie faulowany był Jakub Głaz. Podyktowaną jedenastkę znów bardzo pewnie wykorzystał defensor KKS-u, Mateusz Gawlik. Euforię zatrzymał w 122. minucie zawodnik Widzewa, Łukasz Zjawiński. Rywal, uderzeniem z główki, zapewnił bramkę na 5:5 i kontynuację nerwówki w postaci serii rzutów karnych.

Konkurs jedenastek rozpoczął nieskutecznie Michał Borecki, ale chwilę później, dwóch widzewiaków trafiło w poprzeczkę – Mateusz Żyro i Łukasz Zjawiński. Ostatniego karnego, gwarantującego awans, wykorzystał Gawlik. KKS, po zwycięstwie 4:3 w rzutach karnych, zameldował się w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Już w najbliższy piątek o 12:00, losowanie par tej rundy.

1. runda Fortuna Pucharu Polski 2022/2023, godz., Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu

KKS Kalisz – Widzew Łódź 5:5 (k. 4:3) (3:1)
1:0 Nestor Gordillo 12. min, 2:0 Filip Kendzia 21. min, 3:0 Nestor Gordillo 22. min, 3:1 Jordi Sánchez 41. min, 3:2 Jordi Sánchez 55. min, 3:3 Marek Hanousek 90+2. min k., 4:3 Mateusz Gawlik 105. min k., 4:4 Marek Hanousek 108. min, 5:4 Mateusz Gawlik 118. min k., 5:5 Łukasz Zjawiński 120+2 min.

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 37. Nikodem Zawistowski (106. min 17. Jakub Głaz), 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński (44. min 6. Kasjan Lipkowski), 71. Kamil Koczy (72. min 77. Daniel Kamiński) – 11. Michał Borecki, 24. Mateusz Wysokiński, 23. Adrian Łuszkiewicz, 10. Néstor Gordillo (83. min 19. Piotr Zmorzyński) – 9. Piotr Giel (72. min 38. Jakub Wilczyński).

Widzew Łódź: 26. Henrich Ravas – 8. Karol Danielak (64. min 7. Mato Miloš), 5. Serafin Szota, 3. Bożidar Czorbadżijski (46. min 33. Martin Kreuzriegler), 4. Mateusz Żyro, 92. Fábio Nunes – 21. Jakub Sypek (76. min 29. Łukasz Zjawiński), 20. Patryk Lipski (46. min 10. Juliusz Letniowski), 25. Marek Hanousek, 77. Kristoffer Hansen (64. min 22. Dominik Kun) – 9. Jordi Sánchez.

Żółte kartki: Wilczyński, Głaz (KKS) i Czorbadżijski, Sánchez, Kun, Miloš, Fábio Nunes (Widzew).

Kibiców: 6232.