Strona główna Aktualności Siatkarki Energa MKS Kalisz przegrały z drużyną Grupa Azoty Chemik Police 1:3 [FOTO]

0
0

W czwartkowym meczu otwierającym 9. kolejkę TAURON Ligi siatkarki Energa MKS-u Kalisz musiały uznać wyższość Chemika Police. Mimo 3 punktów Mistrzynie Polski nie wygrały wcale szybko, łatwo i przyjemnie. Pierwszy set długo był wyrównany, a trzeci padł łupem kaliszanek. Debiut zaliczył nowy trener Energa MKS-u, Adam Czekaj, a 22 punkty zdobyła najskuteczniejsza w meczu Karolina Drużkowska.

Trener Czekaj nie mógł trafić na trudniejszego przeciwnika w swoim debiucie w roli pierwszego szkoleniowca kaliskich siatkarek. Mistrzynie Polski przyjechały z jasno postawionym celem – zdobyć 3 punkty i wrócić na pierwsze miejsce w tabeli TAURON Ligi. W wyjściowej szóstce mecz rozpoczęły do tej pory głównie wchodzące z kwadratu rezerwowych Sylwia Kucharska i Karolina Drużkowska, które zaprezentowały się z dobrej strony w ostatnim meczu z Radomką.

Cel udało się zrealizować, ale zespół z Polic wcale nie miał w Kalisz Arenie łatwej przeprawy. Co prawda w pierwszych fragmentach meczu zarysowała się dwupunktowa przewaga Mistrzyń Polski, ale w środkowej części seta MKS odrobił niewielkie straty, a po asie serwisowym Karoliny Drużkowskiej wyszedł na prowadzenie 13:12. Gra punkt za punkt toczyła się właściwie do samej końcówki, ale wtedy punktowa zagrywka Igi Wasilewskiej wyprowadziła Chemika na prowadzenie 22-20. Doświadczone zawodniczki nie wypuściły tej szansy i doprowadziły pierwszego seta do zwycięstwa.

Zdecydowanym przebłyskiem w wykonaniu Energa MKS-u Kalisz była trzecia partia, gdzie zespół świetnie odbudował się po porażce w drugim secie. Sprawy układały się bardzo dobrze dla kaliskiego zespołu już od samego początku, kiedy seta asem otworzyła Sylwia Kucharska. Chemik nie ustępował kaliszankom, co doprowadziło do wymiany punkt za punkt, ale dobra seria Karoliny Drużkowskiej w ataku pozwoliła zdobyć gospodyniom przewagę przy stanie 14-11.

O czas poprosił Jacek Nawrocki, do niedawna selekcjoner Reprezentacji Polski, obecnie trener Chemika Police, przerwa nie przyniosła jednak zamierzonych skutków, bo przewagę cały czas utrzymywał Energa MKS. Żywiołowy doping publiczności jeszcze bardziej napędzał kaliszanki, które doprowadziły trzecią partię do pewnego zwycięstwa.

Niestety dla kaliskiego zespołu Mistrzynie Polski weszły w czwartego seta z nową energią. Rozpoczęły od prowadzenia 2-6 i chociaż Energa MKS zmniejszył straty do jednego punktu przy stanie 11-12 to później Chemik konsekwentnie budował swoją przewagę. Ostatecznie podopieczne trenera Nawrockiego pewnie wygrały czwartego seta zgarniając trzy punkty. Dzięki zwycięstwie w Kaliszu Chemik wrócił na pozycję lidera TAURON Ligi. Najlepiej punktującą zawodniczką meczu była Karolina Drużkowska (Energa MKS Kalisz), a MVP została wybrana Agnieszka Kąkolewska (Chemik Police).

Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (22:25, 17:25, 25:19, 17:25)

Energa MKS: Karolina Drużkowska (22), Ewelina Żurowska (12), Justyna Łukasik (6), Monika Gałkowska (14), Aleksandra Cygan (2), Sylwia Kucharska (2), Kinga Wysokińska (libero) oraz Emilia Mucha, Oriana Miechowicz i Natalia Gajewska.

Chemik Police: Marlena Kowalewska (4), Jovana Brakocević-Canizan (11), Iga Wasilewska (5), Martyna Czyrniańska (15), Bojana Milenković (15), Marta Pol (1), Maria Stenzel (libero) oraz Agnieszka Kąkolewska (11), Naiane De Aimeda Rios, Martyna Łukasik (9) i Katarzyna Połeć (1).