Strona główna Aktualności Siatkarki Energa MKS Kalisz przegrywają z ekipą E.LECLERC MOYA Radomką Radom 1: [FOTO]

0
0

Kolejna porażka siatkarek Energa MKS Kalisz. Dziewczyny przegrały na własnym parkiecie z E.LECLERC MOYA Radomką Radom 1:3 (12:25, 26:28, 25:18, 19:25) w meczu inaugurującym ósmą kolejkę spotkań TAURON Ligi. MVP Freya Aelbrecht.

Gospodynie wygrały w tym sezonie dwa spotkania (z #VolleyWrocław i z UNI Opole), pięć przegrała i zajmuje ósme miejsce w tabeli. Obecnie w drużynie z Kalisza występują też byłe zawodniczki Radomki: Justyna Łukasik, Oliwia Bałuk, Emilia Mucha czy Oriana Miechowicz. Mecze tych drużyn zwykle były zacięte. Kaliszanki i radomianki rozegrały dziewięć spotkań, z czego w pięciu górą były kaliszanki. Jak będzie tym razem?

W pierwszym secie gra toczyła się do jednej bramki. Radomianki szybko uzyskały przewagę 7:2, a następnie ona rosła i przekroczyła dzisięć punktów. Punktowały Freya Aelbrecht i Katarzyna Zaroślińska-Król. Trener Jacek Pasiński dokonywał zmian i gra od początku drugiego seta wyglądała zupełnie inaczej. Stała się wyrównana.

Co prawda w pierwszych akcjach drugiego seta radomianki prowadziły jeszcze 8:6 i 10:8, ale akcje gospodyń stawały się coraz skuteczniejsze i w połowie partii prowadziły 15:11, a następnie 19:14. Jednak finisz zespołu gości był skuteczny, które uzyskały minimalną przewagę. Energa MKS jeszcze wyrównała na 24:24, ale w grze na przewagi ustąpiła rywalkom. U gospodyń dobrze funkcjonował blok i w tym elemencie po dwóch setach były lepsze 8-6.

Do połowy trzeciego seta gra przebiegała podobnie jak w drugim. Najpierw było równoe (6:6), a następnie gospodynie zaczęły uzyskiwać przewagę – 13:11, 17:12. Zwrotu akcji tym razem nie było i Energa MKS pewnie zwyciężyła. Set czwarty to znowu wyraźna przewaga przyjezdnych (2:7, 8:14 i 15:20), dla których Alexandra Lazić zdobyła w całym meczu 18 pkt, a Zaroślińska-Król i Aelbrecht po 17.

Energa MKS Kalisz – E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 / (12:25, 26:28, 25:18, 19:25)

Energa MKS: Żurowska (2), Łukasik (9), Gałkowska, Mucha, Cygan (7), Gajewska, Wysokińska (libero) oraz Drużkowska (17), Miechowicz (11), Dudek (9) i Kucharska (4)

Radomka: Wójcik (10), Zaroślińska-Król (17), Aelbrecht (17), Efimienko-Młotkowska (8), Alanko (2), Lazić (18), Witkowska (libero) oraz Szczepańska (1), Biała, Moskwa i Marković