Strona główna Aktualności Siatkarki Energi MKS Kalisz pokonały #Volley Wrocław 3:2 w meczu XVII kolejki LSK [FOTO]

0
0

Energa MKS Kalisz pokonała #Volley Wrocław 3:2 (23:25, 24:26, 25:19, 25:19, 15:11) w meczu kończącym siedemnastą kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet. MVP Monika Ptak.

W meczu pierwszej rundy górą były wrocławianki, które wygrały w hali Orbita 3:2 i dzisiaj mocno starały się, żeby odnieść zwycięstwo nad ekipą trenera Jacka Pasińskiego. Niewiele brakowało, żeby zespół gości wrócił do domu z kompletem punktów. Dwa pierwsze sety wygrał na przewagi demonstrując odporność nerwową. W trzeciej partii równo było do stanu 16:16. Dalej już warunki gry dyktowały kaliszanki. Podobny przebieg miał czwarty seta. W połowie było 16:14 dla gospodyń. W kolejnych fragmentach lepsze były zawodniczki Energi MKS.

Na początku tie breaka wrocławianki objęły prowadzenie 2:0. Następnie jednak kaliszanki zdobyły kolejne siedem punktów i wydawało się już, że emocji w tej partii nie będzie. #VolleyWrocław nie poddał się. Po asie Natalii Gajewskiej było już tylko 10:9. Mieliśmy jeszcze wynik 13:11, ale dwa kolejne punkty zdobyły kaliszanki i mogły bardzo cieszyć się ze zwycięstwa.