Strona główna Aktualności Sylwiusz J. usłyszał wyrok za naruszanie dóbr osobistych byłej dyrektorki GOK w Żelazkowie

Sylwiusz J. usłyszał wyrok za naruszanie dóbr osobistych byłej dyrektorki GOK w Żelazkowie

0
0

Wójt podkaliskiej gminy Żelazków Sylwiusz J. usłyszał wyrok za naruszanie dóbr osobistych byłej dyrektorki Gminnego Ośrodka Kultury w ŻelazkowieAgnieszki Dumańskiej. Decyzją sądu włodarz musi przeprosić i zapłacić powódce 10.000 złotych zadośćuczynienia.


Proces, w którym Agnieszka Dumańska – była Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Żelazkowie – pozywała Sylwiusza J. – wójta gminy – o naruszenie dóbr osobistych w czasie, kiedy była pracownikiem urzędu rozpoczął się na początku października 2019 roku przed Sądem Okręgowym w Kaliszu. Dumańska w trakcie pełnienia funkcji słyszała pod swoim adresem – w obecności innych osób – takie słowa jak; “Ty niepokorna babo” , “będziesz z szamba żarła” , “wykończę Cię finansowo” , “Ty kur**, wyp*****aj stąd, nie będziesz tu rządziła”.

W październiku 2020 roku 62-letni wójt podkaliskiego Żelazkowa odwołał się od wyroku Sądu Okręgowego w Kaliszu, który zapadł w sierpniu 2020 roku. Pod koniec czerwca 2021 roku w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi Sylwiusza J. uznano za winnego. Teraz włodarz znanej w całym kraju gminy usłyszał wyrok i musi przeprosić. Zapłacić musi także kwotę 10.000 złotych zadośćuczynienia.

  • Proces ten nie dotyczył mobbingu jako sprawy karnej tylko ochrony dóbr osobistych, a jest to zasadnicza różnica. Są inne podstawy prawne, inne fakty inne dowody. Wnosiliśmy o naruszenie dóbr osobistych mojej klientki – Pani Agnieszki – przez wójta i żądamy umieszczenia przeprosin w gazetach oraz zasądzenia kwoty 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz mojej klientki mówiła portalowi Kalisz24 INFO Magdalena Bosacka-Makuła, pełnomocnik powódki.

Jak mówiła Agnieszka Dumańska, w urzędzie po prostu Sylwiusz J. poniża ludzi, deprecjonuje walory pracownika. Była poniżana w miejscach publicznych, w bardzo brzydki sposób – wulgarny i ordynarny. Dotyczyło i dotyczy to także innych pracowników, jednak na ten moment tylko ona wystąpiła na drogę sądową.

  • Chcę mocno zaznaczyć, że wójt J. nie stoi ponad prawem i warto walczyć o swoje. Sąd nakazał włodarzowi Żelazkowa zaprzestania naruszania mojej godności i dobrego imienia. Z tego miejsca chciałabym bardzo podziękować wymiarowi sprawiedliwości – właśnie za sprawiedliwość. Pragnę również serdecznie podziękować za ogromną pomoc pani mecenas Patrycji i mecenas Magdalenie – mówi portalowi Kalisz24 INFO Agnieszka Dumańska, była dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Żelazkowie.

Była dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Żelazkowie pozywa wójta o naruszenie dóbr osobistych

Dopuścił się naruszenia dóbr osobistych pracownicy urzędu. Sylwiusz J. musi przeprosić

Wczytaj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Dwóch chłopców na jednej hulajnodze wjechało w samochód. Groźne zdarzenie w Kaliszu

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło na skrzyżowaniu ulic Serbinowskiej i Młynars…