Strona główna Aktualności TAURON Liga. Energa MKS Kalisz wygrywa z DPD IŁCapital Legionovia Legionowo 3:2 [FOTO]

0
0

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo przegrała z Energą MKS Kalisz 2:3 w rewanżowym meczu o 7. miejsce TAURON Ligi. MVP Szczurowska. Kaliszanki uplasowały się na siódmej pozycji. W pierwszym meczu wygrały one 3:0. Statuetkę MVP otrzymała wówczas Łysiak.

W meczach ćwierćfinałowych kaliszanki przegraly dwa spotkania z Developresem SkyRes Rzeszów (1:3, 0:3), legionowianki zaś rozegrały trzy spotkania z E.LECLERC MOYA Radomką Radom. Pierwsze wygrały na wyjeździe 3:1, w dwóch kolejnych lepsze były rywalki po 3:1.

Spotkanie miało różne oblicza. Było w nim sporo błędów i walki. Im bliżej końca tym tej ostatniej widzieliśmy coraz więcej. Najbardziej zacięty był drugi set. Do jego połowy lepiej poczynały przyjezdne, prowadząc 12:14. Potem do głosu doszły zawodniczki z Legionowa, ale przed samą końcówką gospodynie prowadziły tylko 20:19. W tie breaku lepiej zaczęły kaliszanki i uzyskały kilka punktów przewagi. Gospodynie goniły – 6:8 i 10:12 – ale ambitne siatkarki Energi MKS odparły atak.