Strona główna Aktualności Z Rychtalem bez niespodzianki, kolej na Jarotę

Z Rychtalem bez niespodzianki, kolej na Jarotę

0
0

Piłkarze KKS-u Kalisz gładko pokonali na wyjeździe GKS Rychtal i tym samym awansowali do półfinału Okręgowego Pucharu Polski. Tam zmierzą się z innym trzecioligowcem – Jarotą Jarocin, który wygrał wczoraj z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Niespodzianki w Rychtalu nie było, bo choć miejscowy GKS spisywał się dotąd rewelacyjnie, eliminując z rozgrywek pięciu kolejnych rywali i jako jedyny A – klasowiec zameldował się w najlepszej ósemce pucharowych zmagań, to kaliszanie byli niekwestionowanym  faworytem środowego meczu. Podopieczni Piotra Morawskiego wywiązali się z zadania bezbłędnie, pewnie awansując do półfinału.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się już w 4. minucie Błażej Ciesielski, płaskim uderzeniem tuż przy słupku pokonując bramkarza gości. On też był współautorem gola, który padł niespełna dwa kwadranse  później,  gdy piłkę odbitą  przez golkipera GKS-u dobił głową  Łukasz Żegleń. Po przerwie, Ciesielski przypomniał o sobie po raz trzeci skutecznie finalizując dobre dogranie od Christiana Nnamaniego. Kropkę na „i” postawił  w 68.minucie Miłosz Matuszewski, po podaniu z pierwszej piłki od Patryka Kieliby.

Warto dodać, że „Trójkolorowi” radzili sobie w Rychtalu bez Mateusza Gawlika, Dominika Domagalskiego, Łukasza Grabowskiego, Radosława Łepskiego czy Tomasza Kowalskiego. Szansę zaprezentowania swoich możliwości trener Morawski dał za to młodym zawodnikom. Cały mecz rozegrał m.in. 16-letni Jakub Staszak, a w drugiej połowie pojawili się na murawie wspomniani wcześniej Matuszewski i Kieliba, co zaowocowało bramkową zdobyczą.
W półfinale KKS zmierzy się z Jarotą Jarocin, który w środę pokonał Ostrovię Ostrów Wielkopolski 1:0. Spotkanie rozegrane zostanie najprawdopodobniej 11 kwietnia. O tym gdzie, zdecyduje losowanie.  W drugiej parze półfinałowej LKS Gołuchów zagra
w Mroczeniu z miejscowym Orłem.

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara

1/4 Pucharu Polski na szczeblu OZPN Kalisz, 04.04.2018r.
GKS Rychtal – KKS Kalisz 0:4 (0:2)
1:0 Błażej Ciesielski 4. min, 2:0 Łukasz Żegleń 27. min, 3:0 Błażej Ciesielski 60. min, 4:0 Miłosz Matuszewski 68. min.
KKS Kalisz: Cezary Osuch – Patryk Palat (55. Łukasz Maciejewski), Marcin Lis (64. Damian Matczak), Michał Grzesiek, Jakub Staszak, Robert Tunkiewicz (55. Patryk Kieliba), Tomasz Owczarek, Stayko Stoychev (80. Rafał Jankowski), Konrad Chojnacki (46. Christian Nnamani), Błażej Ciesielski, Łukasz Żegleń (46. Miłosz Matuszewski).