Strona główna Sport Zwycięstwo na start IV ligi. Rezerwy KKS-u pokonały Tarnovię Tarnowo Podgórne 3:1

0
1

Od pewnej wygranej rezerwy KKS-u Kalisz rozpoczęły swój debiutancki sezon w czwartej lidze. W niedzielę, w meczu 1. kolejki rozgrywek na szczeblu wielkopolskim drugi zespół „trójkolorowych” pokonał przy Wale Matejki ekipę Tarnovii Tarnowo Podgórne 3:1.

Po kilkunastu latach przerwy KKS znów ma w swoich strukturach rezerwową drużynę. I to właśnie ta ekipa, co nie miało miejsca wcześniej, reprezentować będzie klub w rozgrywkach IV ligi. W minioną niedzielę, KKS II – stanowiący uzupełnienie zespołu drugoligowego – zadebiutował na tym szczeblu zmagań. W meczy inaugurującym sezon, drużyna prowadzona przez Marcina Woźniaka, asystenta trenera Ryszarda Wieczorka, bez większych trudności pokonała czołową ekipę poprzedniego sezonu IV ligi Tarnovię Tarnowo Podgórne. Gospodarze, od początku do końca dyktowali warunki spotkania. Rywalom nie pomogła nawet obecność w składzie zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem, jak choćby Błażeja Telichowskiego, reprezentującego wcześniej barwy m.in. Lecha Poznań, czy Jakuba Wilka, który także z Lechem święcił sukcesy w europejskich pucharach, mierząc się m.in. z Manchesterem City i Juventusem Turyn.

Po dość mało efektownym i efektywnym początku, w miarę upływu minut kaliszanie wskoczyli w meczowy rytm i co rusz nękali gości kolejnymi strzeleckimi sytuacjami. Jeszcze większej pewności nabrali po zdobyciu pierwszego gola. Jego autorem był w 23. minucie Nikodem Zawistowski, który trafił do siatki z bliskiej odległości po tym jak z rzutu karnego piłkę zacentrował Daniel Kamiński, a następnie zgrał głową Sebastian Kaczyński. Ten ostatni ponownie próbował po chwili strzał z główki zamienić na bramkę, ale nieznacznie chybił.

Do przerwy przyjezdni bardzo rzadko byli w stanie zagrozić strzegącemu bramki KKS-u Patrykowi Paweli. Na początku drugiej połowy goście atakowali nieco śmielej, a jedną z dwóch stworzonych przez siebie groźnych sytuacji zamienili na gola. A dokładnie zrobił to w 58. Minucie Bartłomiej Graczyk, strzałem w krótki róg. Szczęścia próbował już chwilę wcześniej, ale piłka po rykoszecie odbiła się od poprzeczki.

Na wyrównującego gola miejscowi odpowiedzieli bardzo szybko. Niespełna dwie minuty później, po centrze Roberta Tunkiewicza celnie główkował Mateusz Majewski. Po tym trafieniu KKS nie zwalniał tempa stwarzając kolejne dogodne sytuacje, mimo iż od 77. minuty grał w osłabieniu, gdy czerwoną kartką – po wcześniejszych dwóch żółtych – ukarany został 16-letni Szymon Olejnik. Luka w składzie nie zniechęciła kaliszan, którzy już po chwili wyprowadzili skuteczną kontrę, którą przypieczętowali końcowy wynik pojedynku. A wszystko zadziało się w 79. minucie, gdy na połowę rywali ruszył z piłką Nikodem Zawistowski, a następnie wyłożył ją Filipowi Szewczykowi, który bez skrupułów pokonał golkipera Tarnovii. W końcowych fragmentach meczu celne strzały oddali jeszcze Robert Tunkiewicz i Mikołaj Zawistowski i ponownie Kaczyński, po którego strzale piłka znów obiła poprzeczkę.

W niedzielnym pojedynku zespół rezerw KKS-u złożony był z zawodników pierwszej drużyny i uzupełniony zdolnymi juniorami. W wyjściowej jedenastce znalazło się dwóch 16-latków: Szymon Olejnik i Wiktor Smoliński. Po przerwie na murawie pojawili się trzej kolejni zawodnicy z młodzieżowego zaplecza: 16-letni Jakub Zachara i Kamil Weber oraz 17-letni Kacper Tomaszewski.

W takiej też formule, opartej na mieszance doświadczenia i młodości, „trójkolorowa” ekipa występować ma w kolejnych meczach na czwartoligowym szczeblu.

1.kolejka IV ligi wielkopolskiej 2020/2021, 02.08.2020 r., Stadion Miejski, ul. Wał Matejki 2 w Kaliszu

KKS Kalisz II – Tarnovia Tarnowo Podgórne 3:1 (1:0)
1:0 Nikodem Zawistowski 23. min, 1:1 Bartłomiej Graczyk 58. min, 2:1 Mateusz Majewski 60. min, 3:1 Filip Szewczyk 79. min.

Żółte kartki: Szymon Olejnik, Wiktor Smoliński, Andrzej Kaszuba (KKS II). Czerwona kartka: Szymon Olejnik (KKS II, 77.min, druga żółta)

KKS Kalisz II: Patryk Pawela – Szymon Olejnik, Wiktor Smoliński, Andrzej Kaszuba (46. Robert Tunkiewicz), Bartłomiej Maćczak (46. Mateusz Majewski), Paweł Łydkowski, Damian Poliński (68. Jakub Zachara), Sebastian Kaczyński (90. Kamil Weber), Mikołaj Zawistowski (90+3.Kacper Tomaszewski), Daniel Kamiński (46. Filip Szewczyk), Nikodem Zawistowski.

Tarnovia Tarnowo Podgórne: Sebastian Lorek – Adam Dyzert, Paweł Kowal (46. Michał Kubiak), Bartłomiej Graczyk (84. Jakub Glinka), Kamil Wamberski, Błażej Telichowski, Maurycy Niemczyk, Maciej Frankowski, Jakub Smura (69. Mateusz Malczyk), Jakub Wilk, Patryk Janeczek.