Strona główna Aktualności Zwycięstwo w Arenie! Energa MKS Kalisz pewnie pokonuje Torus Wybrzeże Gdańsk 35:22 [FOTO]

0
0

Kaliszanie wrócili na zwycięskie tory pewnie pokonując we własnej hali Torus Wybrzeże Gdańsk. Gospodarze już w pierwszej połowie meczu wypracowali ośmiobramkową przewagę i tylko powiększali ją w drugiej części meczu. MVP meczu został bramkarz kaliskiego zespołu Łukasz Zakreta, a najskuteczniejszym strzelcem meczu był Kacper Adamski z dziesięcioma bramkami.

Oba zespoły przystępowały do meczu 19. serii PGNiG Superligi z nadziejami na zwycięstwo, ale z zupełnie innych względów. Energa MKS liczył na poprawę nastrojów po meczu w Kwidzynie i przerwanie serii porażek, gdańszczanie z kolei chcieli podtrzymać dobrą passę po pokonaniu we własnej hali Wybrzeża. Okazało się, że plan zdecydowanie lepiej zrealizowali gospodarze wcześnie przejmując kontrolę nad spotkaniem i wygrywając z wyraźną przewagą. Dobra gra w obronie napędzała grę w ataku kaliszan, na co Wybrzeże nie potrafiło znaleźć żadnej odpowiedzi.

Już w 5. minucie meczu Energa MKS Kalisz po trafieniu Mateusza Góralskiego prowadził 5-2, co zmusiła gdański duet trenerski do wzięcia czasu. Przerwa na ponowne omówienie planu tylko chwilowo uspokoiła grę Wybrzeża, bo już w okolicach 10. minuty kaliszanie zaliczyli kolejną serię bramek. Pierwszą połowę dwiema bramkami zamknął środkowy Energa MKS-u i reprezentacji Polski Maciej Pilitowski, na co Wybrzeże odpowiedziało jedną bramką Mateusza Wróbla, a wynik na tablicy wyników pokazywał przewagę gospodarzy 19-11.

Gdańszczanie niewątpliwie liczyli na pogoń w drugiej części meczu, ale tej również nie rozpoczęli dobrze. Na bramkę Bartłomieja Tomczaka odpowiedział jeszcze Mateusz Jachlewski, ale później Energa MKS trafił do siatki rywali sześciokrotnie bez żadnej odpowiedzi, a prym wiódł prawoskrzydłowy Mateusz Góralski (4 bramki w tym fragmencie). Ten fragment meczu już definitywnie zamknął drogę gości do walki o punkty. W ostatnich minutach szansę dostali zmiennicy, a warte odnotowania z pewnością są bramki w PGNiG Superlidze prawego rozgrywającego kaliszan, Gracjana Wróbla.

Zwycięstwo z Wybrzeżem pozwoliło Energa MKS-owi awansować na 7. miejsce w tabeli, Torus Wybrzeże z kolei pozostaje na 11. lokacie.

Energa MKS Kalisz – Torus Wybrzeże Gdańsk 35:22 (19:11)

MVP: Łukasz Zakreta (Energa MKS Kalisz)

Energa MKS Kalisz: Łukasz Zakreta, Mikołaj Krekora – Kacper Adamski 10, Mateusz Góralski 8, Bartłomiej Tomczak 4, Maciej Pilitowski 4, Gracjan Wróbel 2, Piotr Krępa 2, Konrad Pilitowski 1, Marek Szpera 1, Michał Drej 1, Robert Kamyszek 1, Stanisław Makowiejew 1, Kamil Pedryc, Mateusz Kus.

Torus Wybrzeże Gdańsk: Miłosz Wałach, Artur Chmieliński – Mateusz Jachlewski 5, Jeremi Stojek 3, Kelian Janikowski 3, Piotr Papaj 3, Wiktor Tomczak 3, Jakub Powarzyński 2, Mateusz Wróbel 2, Santiago Mosquera Mayo 1, Damian Woźniak, Dmytro Doroshchuk, Jacek Sulej, Patryk Pieczonka.