Strona główna Aktualności Energa MKS Kalisz wygrywa z ekipą Handball Stal Mielec w meczu 20. serii PGNiG Superligi

0
0

Była walka do samego końca, były emocje, ale zabrakło jednej bramki. Handball Stal Mielec przegrała w meczu 20. serii PGNiG Superligi z Energa MKS-em Kalisz.

Teraz każdy mecz dla nas jest na wagę złota – mówił przed tym spotkaniem Rafał Gliński. Nic dziwnego, bo Handball Stal Mielec do bezpiecznego miejsca traciła dwa punkty i musi wygrywać, żeby wydostać się ze strefy zagrożonej spadkiem z PGNiG Superligi.

Spotkanie zaczęło się od symbolicznego akcentu. Z inicjatywy Stowarzyszenie Szóstka – Szkoła Marzeń zawodników obu drużyn wyprowadzały dzieci z Ukrainy, które znalazły schronienie w Mielcu.

Początek meczu był wyrównany. Zaczął się od bardzo dobrych interwencji Łukasza Zakrety z Kalisza, dzięki czemu to jego zespół objął jako pierwszy prowadzenie. Po pięciu minutach było 2:4 – dla gości rzucali: Pilitowski, Bekisz, Adamski oraz Krępa, a dla Stali trafiali Smolikov i Wołyncew. Chwilę później było 3:4, gdy z rzutu karnego trafił Grzegorz Sobut.

Po dziesięciu minutach zaczęła się zarysowywać przewaga gości. Kolejne bramki Marka Szpery, Mateusza Góralskiego i Młosza Bekisza sprawiły, że na tablicy mieliśmy wynik 4:7. Mogło być nawet wyżej, ale znakomicie w bramce kilka razy interweniował Damian Procho. Nie może więc dziwić decyzja trenera Rafała Glińskiego o wzięciu czasu.

Kolejne minuty to powolne, aczkolwiek skuteczne odrabianie strat przez mielczan. Duży wpływ miał na to debiutujący w barwach Handball Stali Oleksii Ganchev, który zdobył dwie bramki z rzędu. W 19.minucie było już tylko 8:9 dla gości z Kalisza.

Wyrównać udało się w 26.minucie po golu Antonio Pribanicia w 26.minucie, a po chwili gospodarze wyszli na pierwsze prowadzenie w tym meczu. Wszystko za sprawą kolejnego gola Gancheva. Wtedy jednak MKS zdobył dwa gole z rzędu (Kamyszek i Adamski) i znów to goście wyszli na jednobramkowe prowadzenie. To prowadzenie udało im się jeszcze podwyższyć i na przerwę schodzili przy wyniku 14:17.

Na początku drugiej połowy Energa MKS Kalisz utrzymywała i powiększała swoją przewagę. W pewnym momencie było już nawet 15:20, ale wtedy mielczanie rzucili się do odrabiania strat i zrobiło się 19:21. Po raz kolejny jednak Kalisz przejął inicjatywę było 20:24 i znów mielczanie ruszyli. W 50.minucie było 24:26.

Emocje do samego końca były niesamowite. Przewaga Kalisza raz wzrastała, raz malała do tylko jednej bramki. Mielczanie walczyli, starali się, robili co mogli, ale w ostatecznym rozrachunku zabrakło im czasu. Tym samym komplet punktów pojechał do Kalisza. MVP meczu został wybrany Kacper Adamski.

Handball Stal Mielec – Energa MKS Kalisz 29:30 (14:17)

Stal: Dekarz, Procho – Sobut 6, Ganchev 6, Pribanić 3, Wojdak 3, Wołyncew 3, Smolikov 2, Misiejuk 2, Graczyk 1, Nikolić 1, Wilk 1, Puljizovic 1, Gliński, Krupa, Nowak. Trener Rafał Gliński.

MKS: Krekora, Zakreta – Góralski 7, Adamski 6, Szpera 5, Krępa 5, Bekisz 3, M. Pilitowski 2, Tomczak 1, Kamyszek 1, Wróbel, Pedryc, K. Pilitowski, Drej, Makowiejew. Trener Paweł Noch.
Kary: 8 min. – 8 min.